úřadující mistr

Vypadáte jako ten tenista. Vítěz French Open pracuje v supermarketu

Kevin Krawietz
Zdroj: Profimedia
Tenista Kevin Krawietz necelý rok po triumfu na French Open pracuje v supermarketu
Jiří Průša
Jiří Průša
2.5. 2020 13:27
Téma:

Kevin Krawietz je úřadující mistr French Open v čtyřhře. V době koronavirové krize však nemůže naplno trénovat, a tak aby se doma nenudil, rozhodl se pomoci společnosti tím, že začal pracovat v supermarketu na okraji Mnichova.

Aktuálně se Kevin Krawietz nachází na třináctém místě deblového žebříčku. Spolu s Andreasem Miesem vyhráli loni čtyřhru na French Open, a tak na nedostatek peněz si stěžovat nemůže. Přesto nyní nastoupil do supermarketu za minimální plat.


Některé směny začíná již v 5:30 ráno namísto aby si užíval vynucené pauzy od tenisu a dospával. V obchodě má na starost doplňování regálů zbožím a stará se také o nákupní vozíky.


"Občas si jako hráč stěžujete na tréninkové míče, počasí nebo transport a myslím, že to už dělat nebudu. Nyní jsem poznal, jaké štěstí mám, že jsem profesionální tenista a splnil se tím můj sen," okomentoval Krawietz svou novou práci pro Sportsmail."Začínal jsem se v izolaci vážně nudit a můj kamarád v tom obchodu pracuje. Vtipkoval, že zrovna shání lidi. Hledal jsem novou zkušenost, a i když to není to stejné jako být doktor, práce v supermarketu je nyní také velmi důležitá pro společnost," vyprávěl o svém příchodu do nové práce.


"Někdy musím stát před obchodem a organizovat lidi, kteří jdou dovnitř. V našem obchodě musí mít všichni vozík, aby jim pomohl dodržovat dostatečnou vzdálenost od ostatních, takže jim to musíte vysvětlovat, když si jdou třeba jen pro jeden kus ovoce,"
popsal jednu z náplní své práce.


"Několikrát se mi stalo, když jsem tam stál, že mi lidi říkali 'Vy vypadáte jako ten tenista,' a já jsem ten tenista, takže to je vtipné," prozradil Krawietz. Ten chtěl v obchodě pracovat v anonymitě, což mu překazil magazín Der Spiegel, který jeho totožnost odhalil.Vzhledem k tomu, že německá vláda postupně uvolňuje krizová opatření, Krawietz se během května opět vrátí naplno k tenisu. "Vůbec nelituju této práce v supermarketu, byla to zábava," uvedl tenista.


Přestože to Krawietz nedělal kvůli penězům, ukázal tím ostatním tenistům, že i když se turnaje nehrají, možnost vydělat si mají všichni. Nahrál tím do karet Dominicu Thiemovi, který vystoupil proti nápadu, aby hráči první světové stovky finančně podpořili hráče z nižších pater. Thiem tvrdí, že žádný tenista hladem netrpí a Krawietz ukázal, že i kdyby někdo trpěl, v obyčejné práci mu nikdo nebrání.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Igokea - Limoges CSP

   15:00 16:45
   16:45

   České týmy v Evropské lize

   17:25

   Florbal: Steelers - LASB

   19:30

   NHL News

   19:50

   Pobouření

   20:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NHL: New York Rangers - New York Islanders

   15:35 17:20
   17:20

   Czech rally 2020 (7)

   17:45

   Rychlá kola (1)

   18:15

   NHL: Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks

   20:00

   Magazín NBA Action (4)

   20:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program