nova sport odliv zápasníků

Díky a čau?! Vymění hvězdný Rory MacDonald UFC za Bellator?

Rory MacDonald
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

UFC hrozí, že přijde o jednu ze svých největších hvězd Roryho MacDonalda. Žák legendárního Georgese St-Pierra totiž začal vyjednávat z Bellatorem.

Málo peněz za zápasy a nemožnost inkasovat peníze od sponzorů díky smlouvě, kterou UFC podepsala s firmou Reebok, to jsou dva hlavní důvody, které způsobují odliv zápasníků z UFC do druhé největší americké mma organizace Bellator. A nejedná se pouze o fightery druhořadé kategorie, či borce na konci kariér. Majiteli Scottu Cokerovi už se podařilo přetáhnout pár opravdu zvučných jmen. Bude dalším, kdo změní zaměstnavatele, hvězdný Rory MacDonald?

 

Miliony vyměnili za desetitisíce

 

Quinton „Rampage“ Jackson, Benson Henderson, Matt Mitrione, Wanderlei Silva, Cheick Kongo a Phil Davis – to jsou jen některá z velkých jmen, která vyměnila UFC za Bellator. A hodně z nich přešlo ke konkurenci až v posledních měsících. Nutí je k tomu pracovní podmínky v UFC, ale hlavně nemožnost nechat si zaplatit za prezentaci svých sponzorů při zápase. Ta totiž padla s příchodem firmy Reebok a přechodem na jednotné oblečení. „Díky sponzorům jsem si v UFC mohl přijít i na několik milionů korun na zápas,“ vzpomíná Čech Karlos Vémola, který v UFC působil a nepatřil rozhodně k hvězdám.


Teď jsou tyto příjmy pryč a průměrní zápasníci dostanou sotva pár desítek, maximálně stovek tisíc za zápas a to je zoufale málo. „Nechci proti smlouvě s Reebokem mluvit negativně, ale proč brát ty příjmy od malých sponzorů začínajícím zápasníkům, když jim pomáhají platit účty a umožňují se připravovat na zápas? Už tak je to pro ně dost těžké, tak proč to ještě ztěžovat?,“ vyjádřil se k situaci v rozhovoru pro stanici Fox Alexander Gustafsson.

 

„Dávám tomu hrozně moc a dostávám za to málo“


A stejné důvody přinutily k přemýšlení o své budoucnosti i Rory MacDonalda. Ten po loňské pětikolové bitvě s šampionem Robbie Lawlerem, kterou opouštěl se zlomeným nosem a se zcela zkrvaveným obličejem, inkasoval pouze 59,000 dolarů (1,4 milionu Kč) a byl tak až šestým nejlépe zaplaceným borcem na akci. Přitom byl v hlavním zápase večera a společně s Lawlerem jejím největším tahákem – navíc šlo o jeho jediný výdělek v roce 2015. „Takhle už to nechci. Dávám tomu hrozně moc a dostávám za to málo,“ řekl MacDonald serveru mmafighting.com. „Chci si vydělat, co nejvíc to půjde. Tenhle sport nejde dělat dlouho a musím se zajistit. Kdo mi zaplatí nejvíc, pro toho budu pracovat,“ dodala světová trojka velterové váhy.

 

Toto vyjádření bylo vodou na mlýn Scotta Cokera, šéfa Bellatoru. Ten začal s MacDonaldem, jemuž v UFC skončila smlouva a stal se tak volným agentem, jednat. „Jednání probíhají, řekl mi to majitel Scott Coker,“ potvrdil v pátek informaci novinář Chamatkar Sandhuze serveru MMA Junkie.

 

Bude MacDonald dalším, kdo UFC opustí? Odpověď přinesou příští dny, možná týdny.
 

Petr Hrubec TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program