Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Válka pokračuje Spor o smlouvu

Vyjádření zástupců Ledecké bylo agresivní a útočné, reaguje svaz!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Ester Ledecká dál řeší prostřednictvím svých zástupců z agentury Sport Invest smlouvu se Svazem lyžařů České republiky. Zmíněná agentura dnes uspořádala mimořádnou tiskovou konferenci, na které shrnula dosavadní spor se svazem. Představitelé svazu tiskovku viděli a zatím se k ní nechtěli podrobněji vyjadřovat. Přesto stručnou, ale za to výstižnou, reakci televizi Nova poskytli.

Svaz se zatím nechce konkrétně vyjadřovat. Přesto poskytl krátkou reakci. "Tiskovou konferenci Sport Investu jsme slyšeli a na vyjádření zástupců této agentury, která byla velmi útočná a agresivní, máme svůj vlastní názor. Za svaz připravujeme oficiální reakci, kterou samozřejmě poskytneme médiím. Do té doby nemá smysl se k celé věci vyjadřovat," uvedl pro televizi Nova Tomáš Haisl, tiskový mluvčí Svazu lyžařů České republiky.

 

 

"Veškeré potřebné informace jsme médiím poskytli už včera. Do zítřejší schůzky s agenturou Sport Invest se tak nemá cenu vyjadřovat," zopakoval Haisl s tím, že zítra by mohlo být trochu jasněji.

 

Dodatečné vyjádření poskytl Haisl médiím ještě prostřednictvím krátké zprávy. "Plně si uvědomujeme, že Ester je naprosto výjimečný sportovec, kterému proto nabízíme vysoce nadstandardní podmínky, jež v historii Svazu lyžařů ČR nemají obdoby," pokračoval mluvčí.

 

"Rádi bychom uvedli na pravou míru následující: Všichni členové Výkonného výboru SLČR, který mimo jiné schvaluje reprezentační smlouvy, nejsou na svazu v zaměstnaneckém poměru a nečerpají ze svazu žádnou mzdu. Jsou v dobrovolných neplacených funkcích a všichni mají své civilní zaměstnání," zdůraznil Haisl.


"Jsme rozhodně připraveni se se zástupci agentury Sport Invest zítra sejít a stále pevně doufáme v to, že dospějeme k oboustranné dohodě. Děláme maximum pro to, aby Ester mohla reprezentovat a nadále dělala českým fanouškům radost. A pevně věříme, že o to samé jde stále také Sport Investu," dodal.

 

Co řekli zástupci Ester Ledecké na mimořádné tiskové konferenci? Záznam si můžete přehrát ve videu níže:

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:30 20:00

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   20:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

Celý Program