Fotbal bez diváků

Nouzový stav okomentoval i šéf LFA. Nechápe, proč v divadle diváci budou

Šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda
Zdroj: profimedia.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
30.9. 2020 17:36
Téma:

K zavedení nouzového stavu v České republice se vyjádřil i předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Ještě o víkendu se odehraje další kolo Fortuna ligy s dvěma tisícovkami diváků na tribunách. Od pondělí se však po dobu minimálně 14 dní divák do ochozů nedostane. Šéf LFA však zároveň upozornil, že stále nerozumí rozdílu mezi divadelním představením a fotbalovým utkáním.

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace, všichni sledujeme čísla pozitivně testovaných osob v posledních týdnech. Současně však stále nerozumím rozdílu mezi účastí omezeného počtu diváků na fotbalovém stadionu v otevřeném prostředí a sledování divadelního představení v uzavřených budovách,” zveřejnil Dušan Svoboda v tiskové zprávě.

 

Podle nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly je sice možné separovat diváky přímo na stadionech, ale rizikové je setkávání fanoušků před arénami, proto se na nějaký čas ochozy úplně zavřou.


Naopak divadelní představení a kina budou fungovat prakticky bez omezení. Návštěva bude ale limitována na 500 diváků a zrušeny budou přestávky na občerstvení.

 

Těmto změnám právě úplně nerozumí předseda Ligové fotbalové asociace. “Stejně jako dosud i nadále jsme připraveni na konstruktivní debatu na půdě Národní sportovní agentury i Ministerstva zdravotnictví. Zároveň bych velmi ocenil zpřístupnění dat, která dokládají zvýšené riziko nákazy na fotbalovém stadionu například ve srovnání s účastí na divadelním představení, abychom měli případně možnost zavést další preventivní opatření a umožnili našim fanouškům alespoň omezenou možnost návštěvy fotbalových utkání,“ dodává Svoboda v tiskové zprávě.
 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL News

   18:45 19:00
   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Basketbal: ERA Nymburk - Tofas Bursa

 • Nova Sport 2

  • Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   18:45 19:15
   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

   00:20

   Ligue 1 Highlights (20)

   01:20

   Překvapení evropského fotbalu (1)

Celý program