užívá si to

Vyhrát derby? Nádherný pocit, směje se bývalý sparťan Hovorka

Téma:

Je jedním z hráčů, proti kterým byla namířena akce určité části sparťanských fanoušků Krysa pro krysu. Stoper David Hovorka na Spartě fotbalově vyrostl. Přišel do ní v devíti letech, ale po sedmnácti letech z ní v lednu odešel do Jablonce a po půl roce se už stěhoval do Slavie. V neděli pak poprvé v kariéře nastoupil v derby v dresu Sešívaných a výborným výkonem přispěl k vítězství 3:0.

Tlak na svoji osobu Hovorka ustál. Bezchybným výkonem dirigoval obranu Slavie, navíc za faul na něj dostal Benjamin Tetteh červenou kartu.

„Vyhrát derby je nádherný pocit. Před zápasem jsem přemítal, jak to bude probíhat, aby mě to nerozhodilo. Trochu to na mě zapůsobilo, byl jsem tu dlouhý čas. Nevím, co k tomu mám říci. Jsem teď na druhé straně, jsem rád, že mohu hrát Ligu mistrů za Slavii. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ řekl Hovorka po zápase.


 

„Rivalitu znám z jedné strany, teď jsem ji poznal i ze strany Slavie. Emoce tam jsou, já jim rozumím, ale už jsem to zmiňoval. Moje cesta se nějak vyvíjela, i když je asi jedno, jak to budu rozebírat dál. Jsem rád, že jsem ve Slavii, tohle musím ignorovat a jít dále,“ dodal.
 


 

Pískání sparťanských fanoušků se šestadvacetiletý obránce snažil ignorovat. „„Já to mám docela rád. Když si to vezmu, tak jsem z toho byl dříve docela nervózní, ale s postupem času to beru ve svůj prospěch. Užívám si to,“ konstatoval.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Tipsport Premier League 2021

   01:05 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   10:55

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (Tissot Superpole Race)

   11:35

   Kolo pro život - Orlík

   11:50

   Český motorsport 2021 (3)

 • Nova Sport 2

  • KSW 61: Pudzian vs. Juras

   23:05 02:05
   02:05

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   02:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

   09:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Sale Sharks

   10:40

   Nymburska jízda Ligou mistrů

   10:55

   NBA: Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Celý program