Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Mistrovství světa

Vyhrají Češi proti Kanadě? Čtyři faktory, které mohou rozhodnout!

ČR - Kanada
Zdroj: Twitter.com

Dnes vstoupí český národní tým do mistrovství světa utkáním s Kanadou. Její výběr se těší, jako obvykle, velké pozornosti. Hvězdy z NHL, zkrátka tým nabitý zvučnými jmény, je papírovým favoritem. Určité faktory by však mohly zámořského suveréna v cestě za výhrou dnes zastavit.

Během dneška jsme vám v souhrnu představili tým Kanady. Nechyběl ani celkový předzápasový přehled toho nejdůležitějšího. Můžete si přečíst zde: 

 

Také jste dnes měli možnost (a stále máte na konci článku) hlasovat o tom, kdo si myslíte, že vyhraje. Sázkové kanceláře považují za favorita Kanadu, vy však věříte svěřencům Josefa Jandače. Níže jsou čtyři faktory, díky kterým by opravdu mohli kanadský výběr porazit.

 

1. faktor - ODLIŠNÉ ROZMĚRY KLUZIŠTĚ


Kanaďané se musí jako každoročně adaptovat na odlišné, větší rozměry kluziště. V NHL se totiž hraje na užší hrací ploše a to může být první hendikep.


2. faktor - NESEHRANOST


Kostru českého týmu tvoří hráči, kteří spolu odehráli většinu přípravných utkáních i hokejových Tour, jen krom šestice hráčů z NHL. Ti se ještě musí pořádně začlenit do kádru. Oproti tomu Kanaďané hrají většinou všichni v jiných týmech a nebudou na sebe na startu šampionátu ještě tak zvyklí.


3. faktor - SLABŠÍ ÚVODNÍ ZÁPASY KANADY


V roce 2014 na mistrovství světa podlehli Kanaďané v prvním utkání mnohem slabší Francii 2:3 po nájezdech. Pak například ve Stockholmu 2013 měla Kanada rovněž ospalejší vstup do turnaje. Nad Dánskem vyhrála jen těsně 3:1.


4. faktor - ČECHŮM SE ZAČÁTKY DAŘÍ


Čechům se na úvod většinou daří. Na šampionátu 2016 první zápas vyhráli 3:0 nad Rusy. O rok dříve přehráli čeští hokejisté Lotyše 4:2. Na běloruském mistrovství 2014 pak porazili sousedy se Slovenska na nájezdy 3:2.

 

Anketa

Jak dopadne do rozhodnutí utkání Česko vs. Kanada?

Hlasovalo 400 lidí.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:05

   Barcelona Spartan Race

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program