Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2015
euro 2015

Vydru nepustí Watford! Mistrovství Evropy bude bez hlavní opory!

Matěj Vydra
Zdroj: isifa.com
Matěj Vydra

Český fotbal se už těší na mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Jenže to vypadá, že ho v domácím prostředí odehraje bez své největší opory. Anglický Watford totiž blokuje start Matěje Vydry!

Čeští mladíci odletěli na soustředění do Rakouska bez důležitého útočníka. Vydru odmítá Watford pustit a jeho start na mistrovství Evropy, které v České republice odstartuje zhruba za dva týdny, je nepravděpodobný. Definitivně se má rozhodnout v úterý.


"Ještě to není zcela jasné, ale je to zvláštní, ještě jsem se s tím nesetkal," řekl novinářům trenér Jakub Dovalil. "Když si představím, že s anglickou jednadvacítkou jede brankář z Watfordu, byť jde o dvojku, tak to hází poněkud zvláštní světlo,"
uvedl kouč.


Postoj Watfordu, za který Vydra nastřílel ve druhé anglické lize 16 branek a pomohl mu k postupu, je pro Dovalila zklamáním. "Vždycky, když měli nějaké požadavky, tak jsme jim vyšli vstříc. Například když jsme v úterý hráli my a oni v pátek o postup do Premier League, tak jsme se bez problémů domluvili na časovém úseku, který Matěj odehraje," uvedl.


Reprezentační manažer Jaromír Šeterle se Vydrovy účasti na domácím šampionátu nevzdává. "Na kongresu FIFA jsme oslovili šéfa anglické fotbalové asociace pan Dykea, aby se u Watfordu přimluvil, protože když nastupoval do funkce, tak chtěl omezit moc klubů a upřednostnit reprezentaci," řekl funkcionář.


"Oslovili jsme ho písemně a osobně s ním mluvil sekretář FAČR Rudolf Řepka i předseda Miroslav Pelta. Dyke slíbil, že intervenci provede, ale Anglie má svých starostí dost, takže nečekáme nějaké zázraky a nemusí to vyjít," uvedl Šeterle s tím, že rozhodnutí padne v úterý.


"Zítra jedu za týmem autem, a když v něm Matěj nebude, tak už to nebudeme řešit. Máme tady další hráče, kterým je potřeba důvěřovat. Uděláme za tím tlustou čáru a soustředíme se na mužstvo, které máme k dispozici a které chce hrát," prohlásil manažer jednadvacítky.

TN.cz

To nejlepší z iSport.cz