Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2016 08:41
new haven generálka na us open

Vydřený postup. Kvitová se na úvod oblíbeného turnaje trápila

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz
Petra Kvitová

Petra Kvitová vstoupila po olympiádě, kde vybojovala bronzovou medaili, úspěšně do generálky na US Open. V New Havenu první kolo zvládla, ale na výhru se docela nadřela. Američanku Louisu Chiricovou udolala ve třech setech 1:6, 6:1 a 6:3.

Z turnaje v Cincinnati se Kvitová odhlásila. Po olympiádě si chtěla odpočinout a doléčit drobné šrámy. V New Havenu, kde se jí daří, už ale nechyběla. Vyhrála tady už třikrát. Teď se ale v prvním kole pořádně nadřela.


Proti Američance Chiricové prohrála úvodní set 1:6. Pak ale zabrala, druhou sadu stejným poměrem ovládla a rozhodující set pak získala 6:3."Na první kolo to byl těžký duel, ale naštěstí jsem to otočila," řekla po utkání Kvitová "Vynechala jsem Cincinnati a z Ria jsem nepřijela v ideální kondici, takže jsem šťastná, že jsem vyhrála," dodala. Další soupeřkou dvojnásobné wimbledonské šampionky bude Kanaďanka Eugenie Bouchardová.Muži se na US Open připravují ve Winston-Salemu. V prvním kole uspěli oba čeští tenisté, podobně jako Kvitová ale museli zabojovat. Jiří Veselý porazil Nizozemce Tima van Rijthovena 3:6, 6:3, 6:3 a Lukáš Rosol zdolal Víctora Estrellu z Dominikánské republiky 6:4, 1:6, 6:1.

pha TN.cz