Aktualizováno 23.8. 2016 08:41
new haven generálka na us open

Vydřený postup. Kvitová se na úvod oblíbeného turnaje trápila

Petra Kvitová

Petra Kvitová vstoupila po olympiádě, kde vybojovala bronzovou medaili, úspěšně do generálky na US Open. V New Havenu první kolo zvládla, ale na výhru se docela nadřela. Američanku Louisu Chiricovou udolala ve třech setech 1:6, 6:1 a 6:3.

Z turnaje v Cincinnati se Kvitová odhlásila. Po olympiádě si chtěla odpočinout a doléčit drobné šrámy. V New Havenu, kde se jí daří, už ale nechyběla. Vyhrála tady už třikrát. Teď se ale v prvním kole pořádně nadřela.

Proti Američance Chiricové prohrála úvodní set 1:6. Pak ale zabrala, druhou sadu stejným poměrem ovládla a rozhodující set pak získala 6:3.

"Na první kolo to byl těžký duel, ale naštěstí jsem to otočila," řekla po utkání Kvitová "Vynechala jsem Cincinnati a z Ria jsem nepřijela v ideální kondici, takže jsem šťastná, že jsem vyhrála," dodala. Další soupeřkou dvojnásobné wimbledonské šampionky bude Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Muži se na US Open připravují ve Winston-Salemu. V prvním kole uspěli oba čeští tenisté, podobně jako Kvitová ale museli zabojovat. Jiří Veselý porazil Nizozemce Tima van Rijthovena 3:6, 6:3, 6:3 a Lukáš Rosol zdolal Víctora Estrellu z Dominikánské republiky 6:4, 1:6, 6:1.