Fotbal Liga národů

Vydařená Šilhavého premiéra: Češi v Trnavě porazili Slováky!

Michael Krmenčík

Česká fotbalová reprezentace má za sebou první vystoupení pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým. Ten své svěřence hned dovedl k výhře a to 2:1 nad Slováky v utkání Ligy národů. Skóre otevřel Michael Krmenčík, po kterém vyrovnal Marek Hamšík. O výhře českého národního týmu rozhodl čtvrt hodinu před koncem Patrik Schick skvělou hlavičkou po povedeném centru Bořka Dočkala.

Čeští fotbalisté prožili vítěznou premiéru pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým, který v září nahradil Karla Jarolíma. Reprezentanti ve druhém utkání skupiny B1 Ligy národů vyhráli v derby bývalých federálních partnerů na Slovensku 2:1 a po úvodní prohře s Ukrajinou si připsali do tabulky první tři body.

V 52. minutě otevřel v Trnavě skóre Michael Krmenčík, za deset minut srovnal domácí Marek Hamšík, ale v 76. minutě rozhodl střídající Patrik Schick.

Češi oživili šance na postup do elitní Ligy A, kam projde vítěz tříčlenné skupiny. Naopak poslední tým spadne do Ligy C. Reprezentanti jsou druzí za Ukrajinou, která má šest bodů. Právě na jejím hřišti v Charkově odehraje český celek v úterý další zápas. Liga národů do velké míry nahrazuje přípravné duely a také nabízí dodatečnou šanci dostat se na Euro 2020.

Šilhavý při své premiéře vsadil na typické rozestavení 4-2-3-1. Do branky nasadil Vaclíka, na hrotu útoku dostal Krmenčík přednost před Schickem a po dvou letech si v reprezentaci zahráli Pavelka s Vydrou.