NHL Talent z Los Angeles

Vychovávaly ho dvě mámy: Příběh mladíka uchvátil celou NHL!

Jaret Anderson-Dolan
Zdroj: Instagram

Od malička to tenhle talent neměl lehké. Útočníka Los Angeles Kings Jareta Andersona-Dolana totiž vychovávaly dvě mámy. Ta biologická má partnerku, která devatenáctiletému mladíkovi nahrazovala tátu. O tom příběhu se v zámoří mluví a píše mnoho. Je to zkrátka story, která uchvátila celou soutěž.

Děti se mu často smály, soupeři mu nadávali. I přes to všechno není Jaret Anderson-Dolan, kterému se zkráceně přezdívá JAD, nijak poznamenaný. "Nestydím se za to. Naopak mě všechny ty poznámky od ostatních motivovaly k lepším výkonům. Jsem hrdý na to, že mám dvě mámy," uvedl Anderson-Dolan pro NHL.com.

 


Obě jeho matky hrály hokej. Ta biologická – Fran – bývala dokonce kapitánkou týmu. A tak nebylo divu, že ho přivedly v jeho 18 měsících života na zimní stadion, kde začal hrát. Hokej hrával i jeho bratr Dorian. Tak daleko to ale nedotáhl. Jareta v roce 2017 draftovalo Los Angeles a letos za něj zatím stabilně hraje v NHL.

 

 


Anderson-Dolan říká, že to tak daleko dotáhl, jelikož měl svůj vzor a chtěl se mu přiblížit. Tím byl Sindey Crosby, díky kterému v dětství fandil Pittsburghu. "Navíc jsem nebyl nikdy kluk, který by přišel domů a hrál hry na počítači či playstationu. Až do tmy jsme s kamarády hráli fotbal, hokej a ping pong," prozradil Jaret svůj recept úspěchu.

 


Pokud bychom se ještě vrátili k jeho životnímu příběhu, tak s ním se pojí i jeho dlouhé příjmení. To obsahuje jména obou matek. Záměrně si ho nechal, aby světu ukázal, že bojuje za to, aby společnost neodsuzovala páry a rodiče stejného pohlaví. "Nijak mě výchova dvou matek v negativním slova smyslu nepoznamenala. Chci každému ukázat, že je to normální, a že by se za to neměl nikdo stydět," dodává Anderson-Dolan.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

Celý Program