Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2018
Tenistka Rozmlácený umpire

Výbuch Plíškové? Už jsem to u ní čekal, tvrdí mentální kouč Jelínek!

Marián Jelínek a Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Marián Jelínek a Karolína Plíšková

V posledních dnech se to řeší stále dokola. Karolína Plíšková a její výbuch na kurtu, kdy kvůli špatnému posouzení autu rozmlátila raketou umpire. Své k tomu řekl i mentální kouč české tenistky Marian Jelínek. Ten tvrdí, že se konečně emočně projevila, a že něco podobného čekal. Byla to prý jen otázka času.

Někteří se tomu smějí, někteří pro to nemají pochopení, ale snad všichni sportovní fanoušci to řeší. Karolína Plíšková neudržela v zápase s Marií Sakkariovou nervy na uzdě. Poté, co rozhodčí zahlásila aut, který evidentně nebyl, vzala raketu a rozbila umpire.

 

 

Marian Jelínek, který je mimo profesi hokejového trenéra také mentální kouč a pracuje s Plíškovou, tvrdí, že něco takového čekal. "Trošičku to ve mně budilo úsměv. Plno lidí mě asi bude kritizovat, ale já čekal, kdy to přijde," uvedl Jelínek v rozhovoru pro VIP Sport.

 

Zkrat Plíškové si Jelínek vysvětluje jednoduše. "Víte, všichni jí vyčítali, jak je bez emocí, ledová, že na to kašle. Teď už bude klid. Hlavně to musíte vidět z dvou rovin. Jedna je stresor, který takovou reakci způsobí, druhá pak samotná reakce. A ten stresor byl opravdu vážný. Za stavu 5:5, jasný míček v poli," má pochopení pro Plíškovou zkušený trenér.

 

 

Mariana Jelínka jen mrzí, jak se zachovala soupeřka, která chybu rozhodčích nepřiznala, byť ji jistě nepřehlédla. "Reakce soupeřky. To je problém! Tvrdit, že nic neviděla. Nad reakcí Káji se pozastavujeme, přitom kdo z nás někdy nevypěnil, ale ta řecká holčina měla morální mečbol," dodal Jelínek.

lju TN.cz