ujely nervy

Výbuch emocí! Obránce Hamburku napadl fanouška na tribuně

Obránce Hamburku Toni Leistner
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
15.9. 2020 11:00
Téma:

Obránci Hamburku Toni Leistnerovi pořádně ujely nervy. 30letý fotbalista neunesl prohru svého týmu v Německém poháru a napadl jednoho z fanoušků vítězných Drážďan. Podle německého stopera však příznivec urážel jeho rodinu.

Pro Toniho Leistnera šlo o extrémně vyhrocené utkání vzhledem k tomu, že v Dynamu Drážďany čtyři roky působil. Zápas německého DFB Pokal se navíc hrál na domácím Rudolf Harbig Stadion, kam zamířila největší divácká návštěva od koronavirové pauzy, celkem přišlo 10 053 fanoušků.
 

Hamburk následně dostal čtyři góly a prohrál 1:4. Po zápase se navíc frustrovaný obránce Toni Leistner místo poskytnutí rozhovoru rozeběhl směrem k tribuně, přeskočil reklamní banner a napadl jednoho z fanoušků domácích, kterého povalil na zem.

 

“Hrubě urážel moji rodinu, moji ženu i dceru. Ten zápas byl pro mě hodně emotivní. A když přišly ty urážky, prostě jsem se neudržel, ujely mi nervy,“ obhajoval svůj útok 30letý stoper, který si však následně uvědomil důsledky svého činu.

 

"Vím, že jsem měl reagovat jinak, normálně to zvládnu. Jsem táta od rodiny a měl bych být svým chováním vzorem. Udělal jsem chybu a omlouvám se," dodal Leistner. Fotbalistu Hamburku však patrně nemine trest od disciplinární komise.

 

 

Německému obránci vyjádřil podporu i drážďanský tým, kde Leistner v letech 2010 – 2014 působil.

 

"Všichni milujeme fotbal a víme, že dokáže vyvolat velké emoce. Stane se, že někdo udělá chybu. Vy, fanoušci, byste měli projevovat větší pokoru a vděčnost. Toni Leistner je drážďanský kluk, který má srdce na správném místě a nikdy nezapomněl, odkud pochází. Toni, jsi tu vždy vítán!" stoji na klubovém Twitteru Dynama Drážďany.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   23:30 01:05
   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   13:05

   UK Open 2021

Celý program