tenis Baráž Fed Cupu

Parádní vstup! České tenistky vyhrály obě dvouhry a vedou 2:0

Kateřina Muchová

Českým tenistkám se povedl vstup do barážového zápasu Fed Cupu proti Kanadě. V první dvouhře vyhrála Kateřina Muchová nad Rebeccou Marinovou 6:3, 6:0. Ve druhé pak Markéta Vondroušová na antuce v Prostějově porazila Leylah Annie Fernandezovou 6:4, 6:1.

České hráčky jsou v zápase se zámořským soupeřem favoritem. Ačkoliv ve výběru trenéra Petra Pály nejsou Karolína Plíšková, Petra Kvitová ani Kateřina Siniaková. Kanaďanky zase postrádají Eugenie Bouchardovou a kometu této sezony Biancu Andreescuovou.

A tak dostaly šanci další hráčky. Jako první se představily Muchová s Marinovou. Jejich zápas se proměnil v jednoznačnou záležitost. Muchová, 106. hráčka žebříčku WTA, vyhrála za hodinu a čtvrt jasně 6:3 a 6:0.

V prvním setu se hráčky brejkly hned v pěti případech. Důležitý moment přišel v sedmém gamu, kdy Muchová své soupeřce sebrala již potřetí servis a v následné hře výhodu brejku potvrdila. Marinovou pak brejkla znovu a vyhrála 6:3. Druhá sada byla mnohem jednostrannější. Češka soupeřku, které patří 184. místo na žebříčku, brejkla hned třikrát a za necelou půl hodinu ji nadělila kanára.

Nezaváhala ani Vondroušová. Česká jednička hned na úvod prvního setu sebrala soupeřce servis. V páté hře to pak zopakovala, takže když následně přišla o svůj servis, nevadilo to. První set ovládla poměrem 6:4. Ve druhém šestnáctiletou soupeřku pak přejela jasně 6:1.