Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2015 18:42
video nominace reprezentace

Vůjtka čeká premiéra před českými fanoušky. Sobotka ale chybí

Zdroj: Nova Sport

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek se s českým nároďákem poprvé představí před domácím publikem. Hodně ho ale mrzí, že v utkání proti Finsku 17. prosince nebude moci počítat s Vladimírem Sobotkou.

Vůjtek se chtěl znovu opřít o lídra Avangardu Omsk, kterému dal na posledním turnaji i kapitánské céčko. Jenže Sobotka má problémy se zády a reprezentačnímu trenérovi se na poslední chvíli omluvil. Nahradit by ho ale měl první muž kanadského bodování extraligy, Roman Červenka. Ten se pod Vůjtkovým vedením objeví v národním týmu vůbec poprvé.

Češi budou hrát úvodní duel Channel One Cupu v pražské O2 aréně a pro Vůjtka to bude první zápas doma. "Vždycky je to jiný zápas, než ty zápasy venku. Bude to premiéra, plná hala," přemítá Vůjtek.
 

Pak se český tým přesune do Ruska, kde ho čekají zápasy se Švédy a s Rusy. Rusko je přitom druhým Vůjtkovým domovem a tak i turnaj bude pro nového českého lodivoda dosti prestižní událost.
 

Mezi brankáři počítá do zápasů s dvojicí Dominik Furch, Alexander Salák. David Rittich se bude stejně jako minule účastnit tréninků a bude s týmem do zápasu s Finskem. "Kdyby se něco stalo, tak by jel do Moskvy, jinak tady zůstane," nastínil Vůjtek. Gólmany o čas na ledě podělí podle situace. "V Praze začne Salák," konstatoval.
 

V roli náhradníka zůstal Pavel Francouz. "Zdravotně už je v pořádku, ale dlouho nechytal a na tento sraz jsme ho nechtěli brát. Ještě pak máme jeden turnaj a zápasy před mistrovstvím světa, takže ho určitě vyzkoušíme," ujistil Vůjtek.
 

 

Nominace na turnaj Channel One Cup:

Brankáři: David Rittich (Mladá Boleslav), Dominik Furch (Omsk/KHL), Alexander Salák (Novosibirsk/KHL),

obránci: Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Jakub Jeřábek (Plzeň), Milan Doudera (Třinec), Radim Šimek (Liberec), Jan Rutta (Chomutov), Michal Kempný (Omsk/KHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Tomáš Kundrátek (Riga/KHL),

útočníci: Roman Červenka (Chomutov), Dominik Kubalík (Plzeň), Jakub Valský (Liberec), Jan Buchtele (Sparta), Martin Zaťovič (Togliatti/KHL), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk/KHL), Petr Koukal (Jekatěrinburg/KHL), Roman Horák (Podolsk/KHL), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Tomáš Vincour (Novosibirsk/KHL), Marek Kvapil (Záhřeb/KHL), Milan Gulaš (Färjestad/Švéd.).

ram TN.cz