Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 12. 2017
Fotbal Kazašská liga

Vůch o Kazachstánu: V letadle je dým, je to tu o hubu, mám průjmy!

Egon Vůch
Zdroj: Profimedia
Egon Vůch

Ve svém životě se dopustil spousty věcí, kterých lituje. Bývalý záložník Liberce Egon Vůch začal tuto sezonu v kazašském Tobol Kostanaj, kam utekl před problémy, které musel v Česku řešit. Jak teď přiznal v rozhovoru pro ČTK, v postsovětské zemi to také nemá jednoduché. Měl tam zažívací problémy, letadla tam nejsou v dobrém stavu, a když se jde někam pobavit, jde mu často o zdraví.

Jiný kraj, jiný mrav. To Egon Vůch rychle poznal na vlastní kůži. "Starší lidé jsou přátelští, ale mladší generace kolem 25 až 30 let je závistivá. Nevím, jaké mají smlouvy Kazaši, ale my z jiných států máme velké a lidé nám závidí. Když jdeme s týmem na pivo po vyhraném zápase, je to tam docela o hubu. Párkrát šlo fakt o kejhák a nebýt sekuriťáků, co nás hlídají, špatně by to dopadlo. Je tam chudoba, místní vyžadují po lidech peníze, že třeba potřebují na nemocnici a podobně. Zkoušejí to fakt hodně," vyprávěl v rozhovoru pro ČTK.

 

V Kostanaj není moc zábavy, Vůch nemá ve volnu ani moc s kým pokecat. "První měsíce byly fakt složité, nemám tam nikoho k sobě, žádného Čecha nebo Slováka. Byly večery, kdy jsem si pouštěl filmy jako Jáchyme, hoď ho do stroje, abych se trošku zasmál. Musel jsem si to v hlavě nastavit tak, že jsem tam kvůli fotbalu a musím to skousnout. Za ten půlrok jsem si už zvykl," pokračoval Vůch.

 

 

Ani strava v Kazachstánu nebyla zpočátku pro Vůcha příliš stravitelná. „První měsíc jsem si zvykal na některé netradiční kombinace a měl jsem občas průjmy," stěžoval si Vůch a nejen na to. "Lítáme na každý zápas. Já létání úplně nesnáším a jak je to malé letadlo, každá turbulence je cítit. Kolikrát v letadle něco začne kouřit a já se ptám, co to jako je, vypadne něco? Oni, že je to normální. Pro mě jsou to šoky, ale je nic nerozhodí a čtou si. Takže já vždy koukám, jak se tváří," nechápe šestadvacetiletý fotbalista.

 

Smlouva v Tobolu bude bývalému záložníkovi Teplic, Plzně či Liberce trvat ještě rok. Sám neví, jak se bude jeho budoucnost vyvíjet, ale kluby v cizině o jeho služby zájem mají. Kdo ví, jestli Kazachstán splnil Vůchovi jeho představy a cíle. Vzhledem ke složitým podmínkám v této zemi asi nemá příliš klidu na to, aby zapomněl, před čím vlastně odešel. Do Kostanaj šel s tím, že chce zapomenout na lidi, kteří mu přidělali v České republice problémy a dluhy, které dlouho splácel.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   12:50

   Element (386)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program