UFC v Montevideu

Všude samá krev. Luque naskočeným kolenem zlomil Američanovi nos

Kromě titulového zápasu UFC v muší váze žen se v Montevideu uskutečnil v hlavní kartě i duel ve velterové váze mužů. V něm se utkali Američan Mike Perry a Brazilec Vicente Luque, který nakonec vyhrál 2:1 na body a oslavil tak svou šestou výhru v řadě. Zajímavější moment, než samotné vítězství, se ale zrodil na konci závěrečného kola.

Kdo zápas viděl, jednoznačně se mu musel líbit. Oba borci rozdali několik tvrdých a přesných úderů. A zvláště naskočené koleno Luqua v předposlední minutě třetího kola stálo opravdu za to.

Tímto zásahem zlomil soupeři dost ošklivě nos a oktagon byl rázem zalit spoustou krve. Luque současně dostal Perryho do škrcení a vypadalo to, že zápas ukončí před limitem, ale Američan předvedl neuvěřitelnou výdrž a odhodlání.

Za každou cenu nechtěl vzdát. Bojoval a nakonec se po několika sekundách ze škrcení dostal. Oba fighteři byli sice od krve, ale divák si přišel na své.

 

O vítězi nakonec rozhodli tři rozhodčí. Všichni se shodli na výsledku 29:28. Dva z nich určili za vítěze Luqua, jeden Perryho. Sedmadvacetiletý Brazilec si tak připsal šestou výhru v řadě a může se chlubit bilancí 17:6. Perryho skóre je 13:5.

„Perryho jsem chtěl trefit víckrát, než jen jednou. Měl jsem pocit, že jsem první dvě kola vyhrál, to třetí asi ne, ale zase jsem mu dal koleno. Mikeovi ale musím také pogratulovat. Ukázal, že to je opravdu velký tvrďák,“ pravil Luque bezprostředně po vítězství.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program