UFC v Montevideu

Všude samá krev. Luque naskočeným kolenem zlomil Američanovi nos

Téma:
UFC

Kromě titulového zápasu UFC v muší váze žen se v Montevideu uskutečnil v hlavní kartě i duel ve velterové váze mužů. V něm se utkali Američan Mike Perry a Brazilec Vicente Luque, který nakonec vyhrál 2:1 na body a oslavil tak svou šestou výhru v řadě. Zajímavější moment, než samotné vítězství, se ale zrodil na konci závěrečného kola.

Kdo zápas viděl, jednoznačně se mu musel líbit. Oba borci rozdali několik tvrdých a přesných úderů. A zvláště naskočené koleno Luqua v předposlední minutě třetího kola stálo opravdu za to.

Tímto zásahem zlomil soupeři dost ošklivě nos a oktagon byl rázem zalit spoustou krve. Luque současně dostal Perryho do škrcení a vypadalo to, že zápas ukončí před limitem, ale Američan předvedl neuvěřitelnou výdrž a odhodlání.

Za každou cenu nechtěl vzdát. Bojoval a nakonec se po několika sekundách ze škrcení dostal. Oba fighteři byli sice od krve, ale divák si přišel na své.

 

O vítězi nakonec rozhodli tři rozhodčí. Všichni se shodli na výsledku 29:28. Dva z nich určili za vítěze Luqua, jeden Perryho. Sedmadvacetiletý Brazilec si tak připsal šestou výhru v řadě a může se chlubit bilancí 17:6. Perryho skóre je 13:5.

„Perryho jsem chtěl trefit víckrát, než jen jednou. Měl jsem pocit, že jsem první dvě kola vyhrál, to třetí asi ne, ale zase jsem mu dal koleno. Mikeovi ale musím také pogratulovat. Ukázal, že to je opravdu velký tvrďák,“ pravil Luque bezprostředně po vítězství.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program