návrat k turnajům

Všude byli hasiči, líčí šipkař Sedláček. Letadlo mělo poruchu na brzdách

Karel Sedláček
Zdroj: facebook
Karel Sedláček
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Publikováno 8. 7. 2020
Téma:

Šipkař Karel Sedláček se po měsících volna konečně dočká šipkařského turnaje. Po koronavirové pauze vyrazil do Anglie, kde ho v Milton Keynes čekají turnaje PDC Summer Series. Jenže už první den přinesl obrovské komplikace.

Sedláček se cestou z východních Čech zastavil v Praze a zahrál si exhibiční partii s fotbalisty Sparty. Síly s nejlepším českým šipkařem změřili Ladislav Krejčí, Dávid Hancko a Matěj Hanousek.


V úterý pak následoval přesun do Frankfurtu a let do Birminghamu. Jenže letadlo mělo poruchu a muselo se po odletu vrátit zpět do Německa. "Při letu jsem usnul a když jsem se po přistání podíval ven, byli všude kolem hasiči a spousta světel a německé nápisy. Nakonec jsme se dozvěděli, že letadlo mělo poruchu na brzdách," líčí nepříjemné drama Karel Sedláček.


Vyšel až druhý pokus a Sedláček přistál na Britských ostrovech až okolo půlnoci večer. „Ještě v půl jedné v noci nebyl na hotelu a tak zmeškal testovací odběry na covid-19. Nakonec šel na testy ve čtvrt na osm ráno, ale protože se nepodařil ani ten, musel absolvovat ještě druhé testy. Hrozilo, že pokud by nebyly vyhodnoceny do 11 hodiny dopoledne, nemohl by hrát první turnaj,“ dodává k Sedláčkovým peripetiím komentátor stanice Nova Sport Pavel Korda.


Vše se nakonec ale stihlo a český šipkař prošel testy úspěšně a byl zařazen do losování. V prvním kole prvního klání ho čeká Nizozemec Mike Van Duivenbode.


PDC Summer Series v Milton Keynes je první otevřenou akcí pro šipkaře po koronavirové pauze. V anglickém městě se bude hrát od středy do neděle pět turnajů.

 

Od 18. července sledujte živě na Nova Sport 2 a Voyo World Matchplay Darts! Podívejte se, co vás čeká:

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program