korupční skandál

Všichni jsou vinni? My na to upozorňovali, brání se z Teplic

Předseda představenstva Teplic Pavel Šedlbauer
Zdroj: Karel Pešek / MAFRA / Profimedia
Předseda představenstva Teplic Pavel Šedlbauer
Jiří Průša
Jiří Průša
20.10. 2020 12:02
Téma:

Pavel Šedlbauer, předseda představenstva teplického fotbalu se brání výroku Martina Malíka z mimořádné pondělní tiskové konference. Malík prohlásil, že vinu na současné korupční aféře nesou všichni v českém fotbalu, což Šedlbauer odmítá a žádá rezignaci celého výkonného výboru FAČR.

"My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni," pronesl Malík ve své úvodní řeči na pondělní tiskové konferenci.


To se ale nelíbí předsedovi představenstva Teplic Pavlu Šedlbauerovi. Ten se ve svém prohlášení zveřejněném na webu a sociálních sítích teplického klubu brání.

"Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni," kontroval Šedlbauer.Dále se podivuje nad Malíkovou odpovědí na otázku týkající se Dagmar Damkové. "Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70 % času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla," pokračoval v kritice.Na konci svého prohlášení vyzval celý výkonný výbor k rezignaci a navrhl ostatním slušným lidem, kteří na situaci upozorňovali, aby se k této výzvě přidali.


Zmíněná tisková konference proběhla po pondělním mimořádném jednání výkonného výboru FAČR. Martin Malík na ní oznámil, že Roman Berbr rezignoval na všechny své funkce a výkonný výbor odvolal komisi rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem.Jednání se uskutečnilo jako reakce na policejní vyšetřování dvaceti osob v rámci úplatkářské aféry. Mezi vyšetřovanými jsou již bývalý místopředseda FAČR Roman Berbr, šéf vyšehradského klubu Roman Rogoz a řada rozhodčích, kteří se údajně měli podílet na ovlivňování zápasů především Vyšehradu.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program