Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 7. 2018
Hokej Kuriozita

Vsetín hledal gólmana přes inzerát a "zaměstnance" už našel, v cizině

VHK Vsetín
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na to, jak hokejový Vsetín vypsal inzerát, ve kterém hledal za 12 500 korun brankáře na jednosměnný provoz? Vypadá to, že tato netradiční metoda přinesla své ovoce. Na Lapači totiž podepisují gólmana z ciziny…

Tah s inzerátem mnohé pobavil. "Hledáme brankáře, požadujeme zkušenosti z KHL, reprezentační starty a angličtinu. Plat je 12 500 korun, jednosměrný provoz, smlouva na rok," právě to se psalo v nabídce, kterou Vsetín zveřejnil na konci dubna.

 

 

Dnes na facebookový účet přidal Vsetín fotku brankáře, překrytou běloruskou vlajkou. Dle popisku jeden z nejslavnějších českých klubů historie podepisuje gólmana ze zmíněného Běloruska. "Že by konečně ten gólman z úřadu práce?" zaznělo v diskuzi pod příspěvkem. Tato poznámka se týká právě dubnového inzerátu.

 

Vsetín dlouho tajil, o koho jde a tak se objevovaly spekulace o jednotlivých jménech. Fanoušci zmínili třeba Andreje Mezina. Ten už ale čtyři roky nechytá a vzhledem k tomu, že je mu 44 let, jeho comeback do české soutěže se neuskuteční.

 

 

Jméno gólmana je totiž už na světě. Je jím Jan Šelepněv, který má zkušenosti z KHL či z nejvyšší běloruské ligy. Naposledy však chytal za PSK Sakhalin v Asijské lize.

 

Jan Šelepněv
Zdroj: VHK Vsetín Jan Šelepněv

 

Vsetín dokonce odkryl, jak to bylo s inzerátem. "Ohledně Janova případného angažmá na Vsetíně jsme jednali s jeho agentem již od konce minulé sezóny. Vzhledem k tomu, že se jedná o hráče mimo EU je jeho angažování u nás složitější, a proto jsme museli splnit všechny podmínky spojené s jeho případným působením v ČR. S tím souviselo i uvedení inzerátu přes úřad práce, jelikož to jinak nejde," uvedl na klubovém webu jednatel VHK Vsetín Daniel Tobola. Na inzerát ale prý stejně nikdo nereagoval.

lju TN.cz