Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video uzdravená ikona

Rosický na Bělehrad? Všechno nebo nic, napůl hrát nebudu, říká

Sparta ho potřebuje a on by opravdu rád pomohl. Zvlášť když ve čtvrtek půjde Spartě o záchranu evropských pohárů. Tomáš Rosický se po 11 měsících vrátil na hřiště, zápas s Bohemians byl malým testem. Ale bude opravdu fit i pro duel s Crvenou Zvezdou Bělehrad?

I po zápase s Bohemians Rosický přiznal, že pořád nejsou věci takové, jaké by měly být. "Stoprocentní to být nemůže, protože furt něco doháním. Je to dost dobré na to, abych začal být použitelný, ale zase to chce vidět vývoj toho všeho," vyprávěl trochu rozmrzelý fotbalista po návratu do ligového zápasu.


Radost kalilo ztracené vítězství. I samotný Rosický si uvědomuje, že Sparta hraje pod své možnosti. Ale fanoušci by ligovou ztrátu i rádi odpustili, kdyby vyšel čtvrteční odvetný zápas s Crvenou Zvezdou.
 

Bude ale Rosický připravený? "To je strašně těžké předjímat. Já se k tomu radši nebudu vyjadřovat," hlesl. Jakoby nechtěl dávat naděje. Když bude v sestavě, bude to jen bonus. A pokud opravdu nastoupí, šetřit se nechce. "Já chodím do soubojů na 100 procent, to doufám, že bylo vidět. Ten můj přístup je u docela jednoduchý: všechno nebo nic. Buď to bude fungovat a bude to dobré, nebo to fungovat nebude. Já nebudu hrát napůl," říká Tomáš Rosický.


A to i přesto, že na sociálních sítích se jeho zdravotní trápení už stalo populární etudou. Jenže to si fotbalista připouštět nesmí. "Podívejte, tady jde o to, co vnímáte. Když budete vnímat internetový svět a ten reálný, tak to jsou dva diametrální rozdíly. Kdekoli se objevím, tak lidi jsou na mě úžasně příjemný a ten návrat mi přejí. A naopak m i fandí a chtěj abych bojoval dál. Jde o to, z jaké strany to berete a já to beru z té opravdové, životní," vyznal se jeden z nejlepších českých fotbalistů posledních let.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program