tenis turnaj mistrů

Vše hraje do karet Federerovi! Na postup stačí set, může i prohrát

Roger Federer

Roger Federer má postup do semifinále Turnaje mistrů ve svých rukou a ani nemusí porazit Jihoafričana Kevina Andersona. Švýcarskému tenistovi stačí uhrát jediný set!

Vývoj skupiny jde Federerovi na ruku a i po úvodní prohře má šanci na postup. Rakouský tenista Dominic Thiem totiž porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:1, 6:4 a po první výhře ve skupině udržel naději na postup. Naopak Nišikori, jenž do londýnské soutěže vstoupil nečekanou výhrou nad Rogerem Federerem, o šanci na semifinálovou účast přišel. Jistým postupujícím se stal Kevin Anderson, Federerovi proti němu stačí ve večerním utkání získat set.

Nišikori na úvod londýnského turnaje pro nejlepší hráče sezony překvapivě zdolal Federera ve dvou setech, pak ale proti Andersonovi v úterý uhrál jediný game. Nezvládl ani zápas s Thiemem, který po dvou porážkách měl už jen minimální naději na semifinále.

Rakušan ale třikrát prolomil Nišikoriho servis a udržel se ve hře. K postupu z druhého místa nyní potřebuje, aby šestinásobný vítěz Masters Federer večer uhrál proti Andersonovi maximálně čtyři gamy. Slavný Švýcar z dosavadních 15 účastí na Turnaji mistrů vypadl v základní skupině jen jednou.

Čtvrtý nasazený Anderson při debutu na akci pro nejlepší hráče roku má jisté semifinále už před závěrečným zápasem ve skupině. Dvaatřicetiletý Jihoafričan zatím v Londýně neztratil set.