Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2018 19:13
tenis turnaj mistrů

Vše hraje do karet Federerovi! Na postup stačí set, může i prohrát

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Roger Federer

Roger Federer má postup do semifinále Turnaje mistrů ve svých rukou a ani nemusí porazit Jihoafričana Kevina Andersona. Švýcarskému tenistovi stačí uhrát jediný set!

Vývoj skupiny jde Federerovi na ruku a i po úvodní prohře má šanci na postup. Rakouský tenista Dominic Thiem totiž porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:1, 6:4 a po první výhře ve skupině udržel naději na postup. Naopak Nišikori, jenž do londýnské soutěže vstoupil nečekanou výhrou nad Rogerem Federerem, o šanci na semifinálovou účast přišel. Jistým postupujícím se stal Kevin Anderson, Federerovi proti němu stačí ve večerním utkání získat set.
 

Nišikori na úvod londýnského turnaje pro nejlepší hráče sezony překvapivě zdolal Federera ve dvou setech, pak ale proti Andersonovi v úterý uhrál jediný game. Nezvládl ani zápas s Thiemem, který po dvou porážkách měl už jen minimální naději na semifinále.
 

Rakušan ale třikrát prolomil Nišikoriho servis a udržel se ve hře. K postupu z druhého místa nyní potřebuje, aby šestinásobný vítěz Masters Federer večer uhrál proti Andersonovi maximálně čtyři gamy. Slavný Švýcar z dosavadních 15 účastí na Turnaji mistrů vypadl v základní skupině jen jednou.
 

Čtvrtý nasazený Anderson při debutu na akci pro nejlepší hráče roku má jisté semifinále už před závěrečným zápasem ve skupině. Dvaatřicetiletý Jihoafričan zatím v Londýně neztratil set.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program