Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis turnaj mistrů

Vše hraje do karet Federerovi! Na postup stačí set, může i prohrát

Roger Federer
Zdroj: Profimedia
Roger Federer

Roger Federer má postup do semifinále Turnaje mistrů ve svých rukou a ani nemusí porazit Jihoafričana Kevina Andersona. Švýcarskému tenistovi stačí uhrát jediný set!

Vývoj skupiny jde Federerovi na ruku a i po úvodní prohře má šanci na postup. Rakouský tenista Dominic Thiem totiž porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:1, 6:4 a po první výhře ve skupině udržel naději na postup. Naopak Nišikori, jenž do londýnské soutěže vstoupil nečekanou výhrou nad Rogerem Federerem, o šanci na semifinálovou účast přišel. Jistým postupujícím se stal Kevin Anderson, Federerovi proti němu stačí ve večerním utkání získat set.
 

Nišikori na úvod londýnského turnaje pro nejlepší hráče sezony překvapivě zdolal Federera ve dvou setech, pak ale proti Andersonovi v úterý uhrál jediný game. Nezvládl ani zápas s Thiemem, který po dvou porážkách měl už jen minimální naději na semifinále.
 

Rakušan ale třikrát prolomil Nišikoriho servis a udržel se ve hře. K postupu z druhého místa nyní potřebuje, aby šestinásobný vítěz Masters Federer večer uhrál proti Andersonovi maximálně čtyři gamy. Slavný Švýcar z dosavadních 15 účastí na Turnaji mistrů vypadl v základní skupině jen jednou.
 

Čtvrtý nasazený Anderson při debutu na akci pro nejlepší hráče roku má jisté semifinále už před závěrečným zápasem ve skupině. Dvaatřicetiletý Jihoafričan zatím v Londýně neztratil set.

čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:00 01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program