Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor otevřená zpověď

Lhář nejsem! Vrba prozradil, jak to bylo s odchodem do Ruska

Pavel Vrba
Zdroj: profimedia.cz
Pavel Vrba

Velmi rychle se stal ze spasitele zrádcem a lhářem. Fotbalový trenér Pavel Vrba prolomil mlčení a poprvé otevřeně prozradil, jak to bylo s jeho bleskovým koncem u české reprezentace a odchodem do ruské Machačkaly. Všem, kteří o něm tvrdili, že mlžil, vzkazuje, že jsou lháři.

K národnímu týmu přicházel v roli spasitele, po kterém volala většina fotbalových fanoušků i odborníků. Pak ale přišlo nevydařené EURO ve Francii a na hlavu kouče Vrby se zejména za herní projev českého týmu začala snášet nelítostná kritika.


Ta vyvrcholila zprávou, že jde do trénovat do Ruska. Dva dny po vyřazení z šampionátu prohlásil, že má chuť pokračovat u reprezentace dál, o den později ale oznámil, že odchází. Ze spasitele se stal velmi rychle zrádcem a lhářem.

Pavel Vrba na tréninku Machačkaly
Zdroj: Facebook official Pavel Vrba na tréninku Machačkaly


"Já jsem žádnou nabídku ale ve čtvrtek na stole neměl! Jednání s Machačkalou proběhla až po tiskové konferenci. Ano – bylo to rychlé, ale takový už fotbal umí být. A když někdo napíše, že jsem zrádce a lhář, že jsem byl s Anži už domluvený, je lhářem on," říká nekompromisně Vrba v rozhovoru pro deník Právo.Kouč, který si udělal renomé zejména díky angažmá v Plzni, odmítl, že by měl angažmá v Rusku domluvené už během šampionátu. Na tiskovce po příletu z Francie prý na stole žádnou konkrétní nabídku neměl.


"Chápu, že spoustě lidí to nevymluvím, ale nemám důvod lhát," říká Vrba. "Nebudu tvrdit, že jsem neměl zprávy, že se mnou nechce nikdo jednat. Konkrétní jednání, už zcela zaměřená na moje angažmá v Machačkale a nutnost okamžitého rozhodnutí, se odehrála až po tiskové konferenci," zdůraznil.

Pavel Vrba
Zdroj: Profimedia Pavel Vrba


Olej do ohně přilil i fakt, že Vrba měl bleskově složený i realizační tým, který si do Machačkaly vzal. I to nahrávalo spíš tomu, že měl všechno dopředu domluvené. Vrba to ale tvrdošíjně odmítá."Dušanovi Fitzelovi (bývalý manažer reprezentace – pozn. red.) jsem před časem navrhl, že pokud budu něco mít, byl bych rád, kdyby šel se mnou. A Martinovi Ticháčkovi (nyní v Machačkale trenér gólmanů) jsem volal až v pondělí, den po návratu z Moskvy, kde jsem podepsal smlouvu. Takže zase spekulace," podotýká.

Pavel Vrba
Zdroj: Facebook official Pavel Vrba


Vím, že tuhle válku nevyhraju. Ale když se někteří podle mě nechovají košer, nevidím důvod, proč bych jim měl vycházet vstříc. Vím, že to není ideální stav a taky, že mnozí kolegové–trenéři jsou na tom stran kritického postoje médií ještě hůř. Nicméně prostě mám v sobě, že na jednání, které cítím jako neférové, neumím reagovat úsměvem.

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program