Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zloba a hněv dva tábory

Vraťte nám Sagana, zuří fanoušci! Jak jeden loket rozdělil celý svět

Peter Sagan
Zdroj: Profimedia

Největší svátek cyklistiky, slavná Tour de France je nevyzpytatelná a závodníci při ní tři týdny trpí. Od včerejší etapy ale trpí i fanoušci, kterým se nelíbí verdikt rozhodčích, kteří za strkání loktem v cílové rovince poslali domů největší hvězdu Staré dámy - Slováka Petera Sagana.

Sázkaři i fanoušci se předháněli v tipech kolik, že etap letos vyhraje slovenský Tourminátor. Předvede zase v některé z horských etap jízdu po zadním kole pro diváky? Jakou odpovědí zaskočí novináře po vítězné etapě, nebo jak bude slavit projetí cílovou rovinkou? Na nic z toho se odpověďi nedočkáme!

 

 

Sagana včera z Tour vyloučili a cyklistický svět tak přišel o jeden z taháků letošní Tour. Ne-li ten vůbec největší. Ale pravidla jsou přísná a bezpečnost závodníků je pro rozhodčí na prvním místě.

Peter Sagan
Zdroj: Profimedia

Můžete si opakovaný záběr pouštět tisíckrát dokola a vlastně si pokaždé odpovědět jinak. Ano, Cav (Mark Cavendish) udělal podobných "prasáren", jak se říká v cyklistickém světě, už taky dost a vždycky mu to prošlo. Jenže takový je zkrátka někdy sport a letos měl prostě rodák ze Žiliny smůlu.

 

Peter Sagan
Zdroj: Profimedia Saganův loket, který rozdělil svět.

Spurteři jedou v cílové rovince až 70 kilometrovou rychlostí, na kole nesedí, ale makají ze sedla a tepová frekvence se v tu chvíli může pohybovat až na hranici 200 úderů za minutu! Do toho křičí diváci a ženou vás do cíle. To není napětí, to je adrenalin non plus ultra, který by nepochopil snad ani narkoman na heroinu.

 

V tu chvíli mají jen několik vteřin, kdy mohou využít skulinku, kam procpat sebe i s kolem a vytvořit si tak výhodnější pozici a vyhrát etapu. Peter i Mark už jich v životě vyhráli nespočet, ale stejně chtějí další skalp. Podobně to má s motivací třeba i Usain Bolt, ale ten mohl incident na Tourd pozorovat maximálně u televize.

 

Sagan tam šel prostě zhurta, tak jak to sprinteři dělají, Cav tam chtěl taky, ale možná byl prostě až za Peterem...

 

Anketa

Věděl Sagan, co dělá?

Hlasovalo 1484 lidí.

 

Fanoušci a závodníci se rozdělili na dva tábory. Jedni pláčou, druzí jsou s verdiktem jury spokojeni.

 

"Sagan nectí pravidla. Myslí si, že je král. Už včera na bonifikačním sprintu vystrkoval loket a dneska to udělal znovu. Už nejsme kamarádi,“ řekl bez obalu André Greipel, jezdec týmu Omega Pharma Lotto Soudal.

 

"Poté, co jsem ten záběr viděl několikrát, je jasné, že Cav šel dolů ještě před Saganovým loktem. Normální jury by měla své rozhodnutí odvolat,“ psal na Twitter Leopold König.

 

Anketa

Bylo Saganovo vyloučení z Tour správné rozhodnutí?

Hlasovalo 1428 lidí.

 

Názorů je mnoho, ale jedna věc je jistá. Sagan na Tour skončil a ať chcete nebo ne, nejslavnější závod světa bude bez něj poloviční. On je v pelotonu vůdčí osobností, jako kdysi Miguel Indurian, Lance Armstrong, nebo Mario Cippolini a to mu nikdo neodpáře.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program