Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 1. 2018
Kóma Šance na uzdravení

Má Schumacher ještě naději? Tuto zkušenost mají doktoři s ostatními!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

O nehodě Michaela Schumachera se už napsalo hodně. Šestinásobný mistr světa i nadále leží v umělém spánku a tak je tomu už čtyři roky. Teď se ale objevily konečně informace, které mají hodnotu. Neurochirurgické kapacity z Německa dávají ještě Schumacherovi naději. Mají totiž zkušenost s ostatními podobnými případy.

Rodina Michaela Schumachera vyzvala veřejnost k diskrétnosti i tomu, aby filtrovala často klamné informace v médiích o zdravotním stavu bývalého úspěšného závodníka. Ani nadále nejsou známy konkrétní zprávy o aktuálním zdravotním stavu německé legendy.

 

 

Devětačtyřicetiletý Schumacher zůstává i čtyři roky po své nehodě na lyžích dál v kómatu. I když se mnohým může zdát jeho návrat do života nereálný, neurochirurgové jsou podle serveru news.com.au jiného názoru a myslí optimisticky. „Mnozí se vážně vrací do života. Z ničeho nic vidí, jak se doba změnila, jak vyrostly jejich děti a co se všechno událo za dobu, kdy byli v umělém spánku,“ řekl lékař Mark Obermann z neurologické kliniky v Seesenu.

 

 

Rodina má prý klást důraz na komunikaci se Schumacherem. „Pokud na pacienta někdo promlouvá, je předpoklad, že hlasy slyší a vnímá. Tím vnímá i své okolí a to v mnohem intenzivnější míře, než jsme se domnívali dříve,“ dodal Obermann.

lju TN.cz