Vrána skóroval, Vaněček si připsal 32 zákroků. Vegas vyhrálo fotbalově

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
15.2. 2021 6:58
NHL

V noci z neděle na pondělí se odehrála pouze dvě utkání NHL. Další dva duely byly odložený. Diváci tak mohli sledovat zápas mezi Pittsburghem a Washingtonem a Vegas s Coloradem.

První jmenované utkání bylo střelecky atraktivní. Washington do něj vstoupil aktivně. Již v 6. minutě vedl 1:0 po brance Kuzněcova. Nicméně Tučńáci zápas rychle otočili a ve 12. minutě se vedení obrátilo ve prospěch hráčů Pittsburghu.

Ve 24. minutě vyrovnal Jakub Vrána a vypadalo to, že duel bude velice vyrovnaný. Tomu odpovídalo skóre nakonci druhé periody, které na světelné kostce svítilo - 4:3 pro Pittsburgh.

Ve třetí třetině se hráči Capitals snažili vyrovnat, ale Jarry kotouč za svá záda nepustil. Naopak Penguins dvakrát trefili při powerplay hostů prázdnou branku. Pittsburgh porazil Washington 6:3.

V druhém duelu se proti sobě postavili Vegas s Coloradem. Zápas byl velice vyrovnaný a perfektní práci v něm odvedli oba brankáři. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě Pacioretty. Fleury vychytal všech 30 střel soupeře. Vegas vyhrálo 1:0.

Výsledky zápasů NHL:

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 6:3 (11. Rust (Matheson, Crosby), 12. B. Tanev (Ceci, Ruhwedel), 27. Rust (Letang, Guentzel), 31. Guentzel (Rust, Ceci), 59. Aston-Reese (Letang, Jarry), 60. Crosby (Guentzel, Matheson) – 6. Kuzněcov (J. Schultz, Eller), 24. J. Vrána, 38. Bäckström (Ovečkin, Carlson).

Vítek Vaněček si připsal 32 zákroků, obdržel 4 branky.

Vegas Golden Knights - Colorado Avalanche 1:0 (22. Pacioretty (Whitecloud).

Co o dnešní NHL říká bývalý úspěšný hráč Václav Prospal?