Vrána se Zachou skórovali, Vaněček se stal druhou hvězdou zápasu

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
17.2. 2021 7:39
NHL

Čeští hokejisté byli v NHL opět vidět. Duo V+V (Vaněček a Vrána) dokázalo Washingtonu pomoct k vítězství 3:1 nad Pittsburghem. Prosadil se také útočník Pavel Zacha, který v přesilové hře otevřel gólový účet proti Rangers.

Washington zvítězil na ledě Penguins výsledkem 3:1. Góly začaly padat až ve druhé třetině. Skóre otevřel Sheary. Pak přišel na řadu český útočník Jakub Vrána. Ten si zpracoval kotouč a nádhernou střelou zápěstím nedal Jarrymu šanci. Pražský rodák dal svou pátou brankou v sezóně.

Na posledním gólů hostů měli podíl hráči ze Slovenska. Chárova střela byla zblokovaná, ale skončila na holi Richarda Pánika. Ten fantastickým pasem našel volného Ellera, který střelou z první překonal přesouvajícího se gólmana Penguins.

Vítek Vaněček přišel o čisté konto 4 minuty a 55 vteřin před koncem zápasu. JInak si ale český gólman připsal důležitých 26 zákroků a patřil mezi důležité strůjce vítězství. Vítek Vaněček se stal druhou hvězdou utkání.

Pavel Zacha byl u vítězství 5:2 New Jersey v derby proti Rangers. A právě český útočník byl tím, který otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině dokázal využít přesilovou hru. Zápas na konci prostřední části byl ještě vyrovnaný. Světelná kostka v Madison Square Garden ukazovala po dvou třetinách skóre 2:2.

Jenže Jersey podalo parádní výkon v poslední části a díky třem brankám si odváží od svých sousedů body za výhru.