Začátek nové sezony

Vrána gólem v prodloužení srazil šampiony, Chlapík nahrával

Jakub Vrána
NHL

Nová sezona NHL je tady a Češi na gól nečekali dlouho. Hned v prvním zápase se trefil Jakub Vrána a rozhodl o výhře Washingtonu nad úřadujícími šampiony ze St. Louis v prodloužení. Bodem oslavil první zápas sezony i Filip Chlapík.

Téměř čtyři měsíce museli všichni fanoušci zámořského hokeje čekat na novou sezonu. Ta už je v plném proudu a čeští hokejisté ji odstartovali na výbornou. V noci byl vidět nejvíce Jakub Vrána, který gólem rozhodl prodloužení proti úřadujícím mistrům ze St. Louis a Capitals slaví výhru 4:3.

Premiérový bod sezony si připsal i Filip Chlapík. Ten strávil na ledě v dresu Ottawy jen necelých pět minut, přesto stihl nahrát na gól. Ve 26. minutě našel u tyčky volného Sabourina a ten vyrovnal na 2:2. Senators nakonec padli v Torontu 5:2.

Do čela osobních statistik se dostal Leon Draisaitl, který byl u všech tří gólů Edmontonu a gólem a dvěma asistencemi zařídil výhru Oilers nad Vancouverem 3:2.

Naopak prohrou zahájili sezonu Tomáš Hertl s Lukášem Radilem. San Jose podlehlo Vegas Golden Knights s Tomášem noskem 1:4.