příprava na sezonu

Vrána dvakrát pokořil Mrázka a stal se první hvězdou zápasu

Jakub Vrána

Jakub Vrána byl hlavním hrdinou přípravného zápasu mezi Carolinou a Washingtonem. Hned dvakrát překonal brankáře Petra Mrázka v brance domácích Hurricanes a přispěl k vítězství týmu Capitals v poměru 4:3.

Vrána byl na konci krásné kombinace už první třetině, kdy jen nasměroval svou čepel do nahrávky Jevgenije Kuzněcova a v tu chvíli otočil skóre na 2:1 pro Washington. Ve 45. minutě pak skóroval podruhé a navýšil na 4:2.

Carolina sice ještě stihla snížit, ale zápas pro sebe získali hráči Washingtonu. Jakub Vrána byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Radko Gudas si připsal jednu nahrávky. Třetí Čech v utkání Petr Mrázek zapsal 19 úspěšných zákroků.

V utkání Vegas se San José se zapsali gólovými nahrávkami do statistik Tomáš Nosek i Tomáš Hertl. Z vítězství se ale nakonec radoval první jmenovaný, Goldenknights vyhráli vysoko 5:1.

Přehled přípravných zápasů NHL z noci na pondělí:

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 4. a 50. Aho, 42. Niederreiter – 12. a 45. VRÁNA, 8. Oshie (GUDAS), 28. Oshie.

Eisbären Berlín – Chicago Blackhawks 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 35. Backman – 20. Toews, 51. Nylander, 59. KÄMPF.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 4:5pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Koivu, 21. Dumba, 39. Fiala, 59. Zuccarello – 7. Perreault, 22. Lowry, 25. Roslovic, 42. Appleton, 62. Morrissey.

Vegas Golden Knights – San Jose Sharks 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 18. Carrier (NOSEK), 26. Schuldt, 29. Marchessault, 37. Stone, 44. Smith – 42. Jurtajkin (HERTL).

• 01:05 03:45

NHL: Washington Capitals - Boston Bruins