Aktualizováno 6.2. 2019 06:38
nhl Noční zápasy

Vrána režíroval výhru, Pastrňák se zachoval jako gentleman

Jakub Vrána vstřelil vítězný gól Capitals

Jakub Vrána byl vyhlášený druhou hvězdou zápasu, když gólem a přihrávkou zařídil výhru Washingtonu 3:2 nad Vancouverem. Dva body si připsal i David Pastrňák, jediný gól Devils při debaklu s Los Angeles vstřelil Pavel Zacha.

Washington šel do vedení zásluhou T.J. Oshieho už ve třetí minutě zápasu, na další góly si ale museli fanoušci potkat až do třetí třetiny. A v té řádil Jakub Vrána. Nejdříve zavezl puk do pásma, přihrál Kuznětsovovi, který vystřelil a Connoly doklepnul puk do brány.

Poté sice Granlund snížil na 2:1, Jakub Vrána ale kuriózně vrátil Capitals dvoubrankové vedení. Zpoza brány chtěl nahrávat Kuznětsovovi, puk ale trefil hokejku soupeře, přeletěl branku a od zad brankáře se odrazil do branky. Capitals nakonec vyhráli nad Vancouverem 3:2.

Dva body si v zápase Bostonu s Islanders připsal také David Pastrňák. Ten řídil výhru Bruins 3:1 dvěma nahrávkami. Nejdříve Marchand přihrál krásně Pastrňákovi před prázdnou branku, českého útočníka ale výborně vychytal Lehner a puk musel do branky ve svém zápase číslo 1000. doklepnout Bergeron.

V samotném závěru vedli Bruins 2:1 a Islanders zkusili hru bez brankáře. Jenže Marchand vybojoval puk a vyslal do samostatného úniku Davida Pastrňáka. Ten se zachoval jako gentleman a před prázdnou brankou zadovku sklepl puk na Bergerona, který si připsal druhý gól.

Svůj devátý gól v sezoně vstřelil Pavel Zacha. Tomu Bratt nahrál zadovkou kolem bližší tyče před prázdnou branku a český útočník už měl snadnou práci a vyrovnal na 1:1, poté se už prosazovalo pouze Los Angeles. Kings nakonec zvítězili 5:1.

Carolina nedala šanci Pittsburghu a porazila ho snadno 4:0, brankář Petr Mrázek vše ale sledoval pouze ze střídačky.

Boston - NY Islanders 3:1
Buffalo - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech
Florida - St. Louis 2:3
New Jersey - Los Angeles 1:5
Pittsburgh - Carolina 0:4
Edmonton - Chicago 2:6
Montreal - Anaheim 4:1
Tampa Bay - Vegas 2:3 po sam. nájezdech