česká stopa v nhl

Vrána dal svůj první hattrick! Getzlafovu oslavu pokazilo Chicago

Jakub Vrána si poprvé ve své kariéře užl hattrick v NHL. Český útočník Washingtonu svými třemi góly pomohl porazit Calgary Flames 4:2. Ve druhém nočním utkání vyhrálo Chicago v Anaheimu 3:2 i díky nahrávce Dominika Kubalíka.

Washington i díky střelecké formě českého útočníka zapsal čtvrtou výhru v řadě a usadil se na čele Východní konference. Vrána dal v posledních dvoou zápasech pět branek a letos už jich má na svém kontě devět. V brance Calgary tentokrát nebyl David Rittich, ale jeho kolega Cam Talbot.

Důležitou výhru záskalo Chichago na ledě Anaheimu, když v prodloužení vystřelil dva body kapitán Patrick Kane. Na gól Alexe DeBrincara přihrával v první třetině Dominik Kubalík. Kapitánovi domácích Ryanovi Getzlafovi tak moc nevyšla oslava 1000. zápasu v NHL.

Washington Capitals – Calgary Flames 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 11., 16. a 36. J. VRÁNA (na třetí KEMPNÝ), 43. Eller – 6. Mangiapane, 20. E. Lindholm.

Anaheim Ducks – Chicago Blackhawks 2:3pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 33. Steel, 47. N. Ritchie – 10. Boqvist, 16. DeBrincat (KUBALÍK), 61. P. Kane.

• 01:05 03:45

NHL: Washington Capitals - Boston Bruins