Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Na svobodě Slovenský případ

Vrah rozhodčího: Zase hraje hokej, přítelkyně mu odpustila!

Ladislav Šcurko
Zdroj: Profimedia

Možná si ještě vzpomínáte na vraždu z roku 2008, která se stala na Slovensku. Obětí se stal hokejový rozhodčí Marek Liptaj, jehož vrahem byl někdejší velký talent, hokejista Ladislav Šcurko (30). Ten byl později zadržen a měl si odpykal ve vězení celkem pět let. Trest se mu však předčasné zkrátil o téměř tři roky. Už zase hraje hokej a přítelkyně mu navíc všechno odpustila.

Vezměme to všechno od začátku. V roce 2008 na jednom z odpočívadel nedaleko Košic ubodal Ladislav Šcurko (tehdy hokejista HC Košice) rozhodčího Marka Liptaje. Ten měl údajně hokejistu psychicky vydírat a chtěl prozradit jeho přítelkyni vše o jeho milostných poměrech s jinými ženami. To ostatně Šcurko později u soudu potvrdil a uvedl to jako důvod jeho jednání.

 


Svého činu někdejší velký slovenský talent litoval a ihned se k němu přiznal. "Ano, byl jsem právoplatně odsouzený, respektuji rozhodnutí soudu. Funguji jako normální člověk a chci tak i zůstat," řekl po propuštění z vězení Šcurko. Tomu nejdříve hrozilo až 15 let odnětí svobody, soud však přihlédl k jeho spolupráci, přiznání i lítosti a udělil mu jen pět let. Z těch si navíc odseděl necelé tři. V prosinci 2015 byl předčasně propuštěn na svobodu (odsouzen byl až v roce 2012 - před tím stíhaný na svobodě).

 


Hokejista, který v roce 2009 získal slovenský extraligový titul má štěstí víc, než rozumu. Jeho krásná přítelkyně Zuzana (28) byla při Šcurkovi po celou dobu jeho patálií. "Laco je úžasný člověk, kterého mám stále velmi ráda," řekla Zuzana pro Nový čas. "Nezpozorovala jsem na něm žádné změny, stále se choval stejně," popisovala jeho život od vraždy až po současnost.

 

Ladislav Šcurko s přítelkyní
Zdroj: iva, anc, Nový Čas

 


Už ve vazbě ho každé tři týdny pravidelně navštěvovala. "Spolu to jistě všechno zvládneme, jelikož se snažíme jeden druhého vždy podržet. Laco to však tehdy snášel velmi těžko," dodala. "Musel jsem si zvykat na režim v cele, chyběla mi přítelkyně i hokej," doplnil své tehdejší pocity Šcurko.

 


Dnes znovu šťastný pár překonal nejtemnější životní období a snad se blýská na lepší dny. Ladislav Šcurko aktuálně hraje za druholigové Michalovce a je jedním z nejproduktivnějších hráčů svého týmu.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program