pojede za rodinou

Vracím se domů, hlásí z USA český hokejový útočník Jakub Lauko

Jakub Lauko
Zdroj: profimedia.cz
Václav Trousil
Václav Trousil
Publikováno 20. 3. 2020
Téma:

Jen pár dní poté, co se po vážném zranění kolena vrátil do zápasového rytmu, přišla další zdrcující zpráva. Farmářská zámořská soutěž AHL se kvůli šíření koronaviru přerušuje na neurčito. Český hokejový útočník Jakub Lauko stejně jako ostatní hráči má prakticky po sezoně a začal řešit úplně jiné starosti.

Ještě je forvard Providence Bruins (farma Bostonu Bruins) ve Spojených státech amerických. Lauko ale brzy plánuje návrat do České republiky. „V neděli letím zpátky do Česka s Danem Vladařem a naskočím rovnou do karantény. Pak budu čekat, jak se situace vyvine. Vývoj v Česku sledujeme s klukama z Česka a Slovenska. Jsem v každodenním kontaktu s rodiči, takže mám informace z první ruky,“ řekl v rozhovoru pro TN.cz.

Pro chomutovského odchovance je tato sezona trochu smolná. Na mistrovství světa dvacetiletých se zranil hned v prvním zápase. Poranil si vazy v koleni. Šampionát pro něj okamžitě skončil a do zápasového rytmu naskočil až na začátku března.

 

 

„Léčba probíhala déle, než se původně myslelo, protože zranění bylo trošičku závažnější, než byly první prognózy a také proto, že jsem měl úplně stejné zranění na konci minulé sezony. Nakonec jsem stihl odehrát jen čtyři zápasy,“ konstatoval Lauko.

„To, že se sezona přerušuje, nám bylo řečeno ve čtvrtek (12. 3.) ráno po zápase v Hartfordu. Měli jsme dobrovolný trénink na jiné hale, než trénujeme, přijeli jsme tam ještě s pár kluky a volal nám trenér, že se máme vrátit, protože je zakázáno trénovat. Vrátili jsme se na hlavní halu a trenéři nám sdělili, že máme jít domů, nakoupit si jídlo a snažit se moc nevycházet."


„A jak jsem reagoval? Prala se ve mně taková směs vzteku a smutku, protože jsem se zrovna vrátil po zranění a soutěž se ukončuje. Ale samozřejmě zdraví je na prvním místě,“ uzavřel útočník, kterého na předloňském draftu vzal ze 77. místa Boston Bruins.

 

Americký celek s ním pak uzavřel tříletý nováčkovský kontrakt. Na svou premiéru v NHL zatím Lauko čeká. Za Boston pražský rodák nastoupil jen v přípravě.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   17:30 18:00
   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program