Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2018
Hokej 1. liga

Nabitý Vsetín potupil Kadaň 11:0, Jihlava roznesla 7:0 Budějovice!

VHK Vsetín
Zdroj: VHK Vsetín

Hokejisté Vsetína nahání hrůzu týmům v 1. lize. Klub, který před lety úplně zmizel z hokejové mapy, i když v éře samostatné České republiky vyhrál šest ligových titulů, se sápe zase nahoru. Před sezonou Valaši výrazně posílili a teď to odnesla Kadaň porážkou 0:11. Svěřenci Václava Prospala – hokejisté Českých Budějovic – zase podlehli Jihlavě vysoko 0:7.

Druhá nejvyšší česká liga stále více přitahuje pozornost. A není se čemu divit, jelikož lákadel nabízí, kolik si jen vyberete. Druhé kolo ke všemu nabídlo gólové hody.

 

Nejvíce branek viděli diváci Na Lapači a to hned jedenáct. Vsetín porazil Kadaň 11:0 a jen dokázal, že to s návratem mezi hokejovou elitu myslí opravdu vážně. Z prvních třech formací téměř všichni hráči bodovali. Čisté konto si zapsal někdejší běloruský reprezentant Jan Šelepněv. Gól dal třeba exolomoucký Roman Rác, kanadské překvapení Mitchell Theoret či Vít Jonák, kterého fanoušci znají také z české extraligy.

 

 

Za velké překvapení se dá považovat výsledek šlágru 2. kola. Jihlava doma nedala Českým Budějovicím sebemenší šanci a vyhrála 7:0. Jihočeši, které vede jako hlavní kouč Václav Prospal, bývalý reprezentant a dlouholetý hráč NHL, přitom tradičně patří k největším favoritům soutěže. Tak je tomu samozřejmě i u Dukly, která se po roce působení v extralize vrátila do 1. ligy. K vysoké výhře přispěl velkou měrou Matěj Pekr, který zaznamenal hattrick.

 

 

Velká pozornost se upírá také na Kladno, za které znovu nenastoupil Jaromír Jágr. Šéf, hráč a kapitán Rytířů dále čeká na první ligový start v letošním ročníku a to poté, co si v přípravném utkání s Litoměřicemi přivodil zranění. Tentokrát Jágra nezastoupil ani jeho dvorní centr Petr Vampola, který v předchozím zápase (Kladno vyhrálo nad Frýdkem-Místkem 4:0) dal gól a na dva přihrál.

 

Kladno tentokrát podlehlo nováčkovi - ostravské Porubě - 1:2 na na nájezdy.

lju TN.cz