Senzační zpráva!

Voráčkův spoluhráč je už jen krok od vítězství v boji se zákeřnou nemocí!

Útočník Flyers Oskar Lindblom
Zdroj: Profimedia
Oskar Lindblom (útočník, Philadelphia Flyers).
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 29. 4. 2020
Téma:
NHL

Vynikající depeše dorazily z tábora klubu Philadelphia Flyers, ve kterém řádí útočník Jakub Voráček. Jeho spoluhráč Oskar Lindblom je blízko k tomu, aby vyléčil rakovinu. „Připravuje se na poslední kolo léčby,“ přinesl novinu pro web nhl.com generální ředitel Flyers Brent Flahr.

Třiadvacetiletý švédský talent se 13. prosince ocitl mimo hru. Předtím nastupoval vedle Jakuba Voráčka v jedné lajně a ve třiceti zápasech si připsal osmnáct bodů.

 

Slušně se rozvíjející kariéru ale jedné z největších nadějí, které mají Flyers ve svých řadách, zastavila diagnóza Ewingova sarkomu, což je vzácný druh rakoviny kosti a měkké tkáně, který postihuje především děti a dospívající adolescenty. 

„Je to úžasné. Tehle kluk je neskutečný válečník. Bylo to pro něj těžké, ale je mladý a chce se vrátit co nejdřív. Podle doktorů z Pennsylvánské univerzity probíhá léčba nadočekávání dobře,“ prozradil Flahr.

 

„Oskar bude muset znovu nabrat sílu. Zvlášť nyní v době pandemie je důležité, aby byl ostražitý, protože jeho imunutní systém je oslaben," připomněl šéf čtvrtého týmu Východní konference.

Lindbolmův boss se těší na to, až jeho želízko v ohni znovu naskočí. „Jsem vděčný, že bude moci znovu hrát. Je mladý a má rozhodně na to, aby se stal ohromným hráčem."

 

Datum úspěšného konce léčby a případného návratu je však zatím ještě ve hvězdách. Nicméně, vzhledem k přerušení sezóny kvůli pandemii koronaviru a možnosti dohrávat ročník v létě, existuje malá naděje, že by Lindblom mohl chytit ještě ten vlak, ze kterého jen pár dnů před Vánoci vystoupil.

Nejistota panuje také kolem dalšího obřího talentu v řadách Letců. Jedenadvacetiletý Nolan Patrick se již od úvodu ročníku léčí v rodném Winnipegu s migrénami. V poslední době ale udělal velké pokroky a začal i trénovat kondici.

 

Dvojka draftu 2017 Patrick ještě letos nezasáhl do jediného zápasu. V předchozích dvou premiérových sezónách v NHL ale zanechal ve 151 zápasech skvělý otisk. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

   10:00

   MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace MotoGP)

   11:05

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto3)

   12:45

   MotoGP - VC Teruelu (závod MotoGP)

   14:15

   MotoGP - VC Teruelu (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   09:00 10:45
   10:45

   Nova Cup - Mikulov

   11:00

   UFC Unleashed (7)

   11:55

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   12:25

   Ligue 1 Preview (8)

   12:55

   Verbier E - Bike Festival

Celý program