Aktualizováno 25.3. 2019 06:50
hokej NHL

Voráčkův gól Flyers nestačil, výhru Capitals pečetil Vrána

Jakub Vrána

Hned dva čeští hokejisté se trefili v zápase NHL mezi Washingtonem a Philadelphií. Za domácí Capitals vstřelil gól Jakub Vrána, za hosty zase Jakub Voráček. Utkání nakonec vyhráli Ovečkin a spol. 3:1.

Oba týmy jsou v úplně jiném rozpoložení. Zatímco Washington bojuje o první místo v Metropolitní divizi a play off by mu rozhodně neměl uniknout, tak Flyers ve Východní konferenci patří až desátá příčka.

Klub z hlavního města Spojených států šel do vedení už ve 4. minutě, kdy Wilson tečoval Jensenovu střelu od modré čáry. Náskok Washingtonu navýšil ve druhé třetině Boyd.

Pak se už ale trefovali jen čeští hráči. Nejprve v přesilové hře střelou z úhlu snížil Voráček, pro kterého to byl dvacátý zásah v sezoně. Ve třetí třetině ale obraně Letců ujel Jakub Vrána a střelou mezi betony prostřelil brankáře Elliotta. Letňanský odchovanec vstřelil dvaadvacátý gól v ročníku. A mohl přidat i další, ale jeho další pokus zastavila tyčka. Přesto byl Vrána jmenován třetí hvězdou duelu.