Aktualizováno 30.10. 2016 08:07
nova sport noc v nhl

Voráček v derby zářil! Ani jeho dva góly ale Philadelphii nestačily

Jakub Voráček

Jakub Voráček patřil k největším hvězdám pensylvánského derby mezi Philadelphií a Pittsburghem. Tučňákům nastřílel dva góly, dvěma asistencemi přispěl i obránce Radko Gudas, nakonec ale Letci nebrali ani bod.

Voráček se prosadil hned z první střely v zápase, hned nato navíc zvýšil na 2:0 Simmonds a s Philadelphií to ve 14. minutě vypadalo dobře. Jenže zakrátko přišly kritické desítky vteřin, kdy Pittsburgh třemi góly, z toho dvěma v podání Sidneyho Crosbyho, mezi šestnáctou a sedmnáctou minutou otočil skóre zápasu.

Katastrofální minuta měla vliv na obsazení brankoviště Flyers, do něhož se od druhé třetiny postavil Michal Neuvirth. Ten držel čisté konto do poloviny zápasu, kdy jej překonal Malkin. Pak ale přišly opět chvíle českých hráčů. Nejprve Radko Gudas přihrál Girouxovi na kontaktní gól a chvíli nato Voráček z trestného střílení srovnal. O výhře Penguins 5:4 ale rozhodl ve 49. minutě druhým gólem v zápase Malkin.

Gól si do statistik připsal i Radim Vrbata s přispěním asistence Martina Hanzala, ale ani jejich Arizona se z bodů neradovala. S Coloradem prohrála 2:3.

Výsledky: Philadelphia Pittsburgh - 4:5, Arizona - Colorado - 2:3, Montreal - Toronto - 3:0, Detroit - Boston - 0:1, New Jersey - Tampa Bay - 3:1, St. Louis - Los Angeles - 1:0, Minnesota - Dallas - 4:0, Vancouver - Washington - 2:5, San Jose - Nashville - 4:1