zápasy NHL

Voráček servíroval výhru, Ovečkin podruhé bez gólu. Rittich znovu zářil

Jakub Voráček
NHL

Washington podruhé v řadě prohrál a jeho hlavní hvězda opět vyšla bodově naprázdno. Nahrávkou se však blýskl Michal Kempný. Rozhodující gólovou akci pak vymyslel proti Floridě útočník Flyers Jakub Voráček. Skvělým výkonem dovedl Calgary k dalšímu triumfu brankář David Rittich.

Důležitý souboj o příčky zaručující postup do play-off za sebou mají Filadelfie s Floridou. Flyers ve svém domovském stánku kralovali a upevnili si sedmou příčku ve Východní konferenci.

Ve Wells Fargo Center začali lépe Jižané. Již ve čtvrté minutě poslal Pantery do vedení Weegar, avšak ještě v úvodní části srovnal Provorov. Posléze si vzal slovo Jakub Voráček, jenž ujel po levém křídle a naservíroval van Riemsdykovi lahůdku v podobě přihrávky do prázdné klece, který pobídkou nepohrdl a Flyers získali náskok. Ten pak ještě navýšil Sanheim a v samotném závěru podtrhl Giroux.

Tabulkou klesli hokejisté z hlavního města Spojených států. Capitals nestačili na domácím ledě na Islanders. Rozdíl se urodil již v první periodě, kdy si newyorští hokejisté vybudovali dvougólový náskok, který nastartoval dvěma trefami Beauviller.

V jedenatřicáté minutě už vedli Islanders 5:1 a ruský brankář Samsonov si balil v brance kufry. Holtby již sice gól nepustil, avšak Washingtonu nepomohla ani Kempného asistence na brzkou odpověď.

Naději pak ještě vyhřesal v přesilovce Vránův parťák Oshie, leč na víc se Capitals nezmohli. Fenomén Ovečkin podruhé vyšel z ledu bez bodu, navíc s hrozivou bilancí účasti na ledě. Byl hned u čtyřech tref Islanders.

Hozenou rukavici využila Tampa, která se díky lepšímu skóre přehoupla přes Washington v konferenční tabulce. Ondřej Palát sice nebodoval, ale i tak měl důvod k radosti.

Nepříjemný Columbus plný nadšeného mládí kousal a vydřel bod za remízu. Druhým zásahem v duelu pak rozhodl prodloužení Nikita Kučerov.

Montreal nabudil své fanoušky parádním startem. Arizona se sice pomaleji rozjížděla, avšak arénu Bell Centre dokonala šokovala na konci střetnutí.

Již ve druhé minutě vedli Canadiens po zásazích Evanse a Gallaghera 2:0. Kojotům se však povedlo brzy snížit a v prostřední části precizní ranou z první srovnal Hall. Přesně minutu před poslední sirénou vyťal rpzhodující ránu mladík Chychrun.

Jako hra kočky s myší vypadalo střetnutí Vancouveru s Nashvillem. Canucks si ve vlastním prostředí vybudovali pohodlné vedení již v úvodní dvacetiminutovce. I když v prostřední části Predátoři zabojovali, byl z toho i tak jednoznačný debakl.

David Rittich má za sebou další povedené představení. Podruhé v řadě nastoupil do klece a jeho tým se radoval z vítězství 6:2. Trápícímu se San José nepomohl ani Radim Šimek.

Sharks sice hýřili aktivitou, ale český fantom s betony povolil jen dva puky za svými zády. Dobrý výkon celého týmu podpořil Rittich třiačtyřiceti zásahy a táhne Flames do vyřazovacích bojů. Naprosto fenomenálním zásahem se prezentoval Tkachuk, jenž vpravil hůl mezi nohy a zavěsil.

VÝSLEDKY NHL:

Montreal – Arizona 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Evans, 2. Gallagher – 6. Stepan, 37. Hall, 59. Chychrun.

Philadelphia – Florida 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Provorov, 26. van Riemsdyk (Voráček), 40. Sanheim, 59. Giroux – 4. Weegar.

Washington – NY Islanders 3:5 (1:3, 2:2, 0:0)
Branky: 13. Carlson, 32. Eller (Kempný), 37. Oshie – 4. a 7. Beauvillier, 19. Toews, 21. Komarov, 31. Eberle.

Columbus – Tampa 1:2 pr. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 24. Bjorkstrand – 3. a 61. Kučerov.

Vancouver – Nashville 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Branky: 8. MacEwen, 13. Sutter, 14. Benn, 21. Pettersson, 38. J. T. Miller, 43. Virtanen – 26. Smith, 28. Granlund.

San Jose – Calgary 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)
Branky: 13. Karlsson, 25. Burns – 5. Lucic, 5. Rieder, 10. Rinaldo, 31. Jankowski, 42. Tkachuk, 55. Backlund.