noc v nhl

Voráček se konečně trefil! Jeho góly ale vítězství nepřinesly

Jakub Voráček z Philadelphie Flyers se poprvé v sezoně trefil do černého. Jeho dvě branky a nahrávka však byly málo na šest gólů Edmontonu. Jakub Vrána dal už třetí gól sezony a jeho Washington doma porazil Toronto 4:3. Gólem a dvěma nahrávkami se podílel na vítězství San José nad Carolinou také Tomáš Hertl.

Jakub Voráček sice v přesilovce brzy reagoval na úvodní gól Edmontonu, pak už ale začala velká šou domácích Oilers, kterým se v nové sezoně náramně daří. Edmonton dokázal během půl hodiny navýšit skóre na 6:1 a Philadelphia v závěru jen korigovala skóre. Jakub Voráček končil utkání se dvěma góly a jednou nahrávkou.

Washington doma prohrával s Torontem brzy 0:2, na konci první třetiny ale zavelel k velkému obratu Jakub Vrána a už ve 27. minutě vedli Capitals 4:2. V závěru sice ještě snížil hostující Tavares na 4:3, vítězství ale domácí uhájili.

Tomáš Hertl byl jedním z hlavních strůjců vítězství San José nad Carolinou. Český útočník dvakrát nabíjel Evanderu Kaneovi a pomohl mu k hattricku. V závěru zápasu pak sám Hertl do prázdné brány pečetil skóre na konečných 5:2.

Washington – Toronto 4:3
Branky: 19. VRÁNA, 26. Kuzněcov, 26. Bäckström, 27. Carlson – 5. Kapanen, 11. I. Michejev, 58. Tavares.

Columbus – Dallas 3:2
Branky: 8. Werenski, 16. Wennberg, 50. Milano – 19. Heiskanen, 60. Pavelski.

Pittsburgh – Colorado 3:2
Branky: 18. Crosby, 36. Guentzel (SIMON), 64. B. Tanev – 4. Calvert, 43. MacKinnon.

Edmonton – Philadelphia 6:3
Branky: 2. a 37. Draisaitl, 15. Bear, 33. McDavid, 35. Nugent-Hopkins, 44. Manning – 8. a 58. VORÁČEK, 56. Lindblom (VORÁČEK).

Anaheim – Buffalo 5:2
Branky a nahrávky: 19. a 40. Henrique, 21. Rakell, 30. Getzlaf, 57. Silfverberg – 8. Eichel, 17. Olofsson.

San Jose – Carolina 5:2
Branky: 9., 18., 20. E. Kane (na první a třetí HERTL), 35. Goodrow, 60. HERTL – 11. D. Hamilton, 56. Haula.

• 01:05 03:45

NHL: Washington Capitals - Boston Bruins