noční zápasy v nhl

Voráček s Palátem dotáhli své týmy k výhrám, Rittich vychytal bod

Ondřej Palát dotáhl gólem a dvěma asistencemi Tampu k vítězství nad Buffalem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jakub Voráček dal vítězný gól Philadelphie proti Vancouveru a k tomu jednou asistoval. Dallas si drží úžasnou formu, když vyhrál 14 z posledních 16ti zápasů.

Ondřel Palát řídil výhru Tampy Bay v duelu s Buffalem. Nejprve asistoval Kučerovovi na první gól zápasu, poté přihrál na přesilovkový gól dalšímu ruskému spoluhráči Sergačevovi.

Lightning šli do třetí třetiny s vedením 3:2 a Buffalu se zhroutily jejich šance na úspěch, když ve své přesilovce namísto srovnání skóre dostali dva góly. Ten druhý dal Ondřej Palát, a díky svému výkonu byl zvolen nejlepším hráčem utkání.

Voráček spolu se svými Flyers přivítal doma Vancouver Canucks, a byl to právě český forvard, který měl velkou zásluhu na vítězství svého týmu. Zápasu dominovali brankáři Hart s Demkem, kteří inkasovali dohromady pouze tři branky.

Do vedení šli hosté z Vancouveru zásluhou J.T. Millera. Philadelphia odpověděla gólem Seana Couturiera, kterému přihrával Voráček. Ten sám poté ve třetí třetině vystřelil svému týmu výhru a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hokejisté Dallasu vyrovnali rekord své organizace, když zvítězili posedmé v řadě. Z posledních šestnácti zápasů čtrnáctkrát vyhráli a jednou brali bod za prohru v prodloužení.

Tentokrát jejich formu odnesli Zlatí Rytíři z Vegas. Výhru Dallasu řídili Radulov dvěma góly a asistencí a obránce Klingberg třemi přihrávkami.

David Rittich v bráně Calgary vychytal alespoň bod za prohru 2:3 po prodloužení. Ondřej Kaše z Anaheimu pečetil výhru Ducks, když přidal gól na 3:0. Henrik Lundqvist se osamostatnil na pátém místě historických tabulek brankářů v počtu výher (455). Před ním už jsou pouze Belfour (484), Luongo (489), Roy (551) a Brodeur (691).

Všechny výsledky noční NHL:

Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 41. Bjorkstrand

New York Rangers - Minnesota Wild 3:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Branky: 15. Skjei, 58. Kreider 61. DeAngelo - 18. Parise, 51. Donato

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Couturier (asist. VORÁČEK), 52. VORÁČEK - 11. J.T. Miller

Pittsburgh Penguins - Calgary Flames 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Galchenyuk, 28. McCann, 65. Guentzel - 8. Dube, 36. Monahan
David Rittich 29 zákroků

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 1. Kučerov (asist. PALÁT), 28. Sergačev (asist. PALÁT), 40. Gourde, 49. Paquette, 50. PALÁT - 4. Reinhart, 22. Vesey

Nashville Predators - St. Louis Blues 3:2 po s.n. (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Bonino, 12. Johansen, rozh. nájezd Carr - 33. Perron, 54. Schenn

Dallas Stars - Vegas Golden Knights 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 53. Radulov, 14. Lindell, 38. Dickinson - 34. Theodore, 52. Stastny

Anaheim Ducks - New York Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Getzlaf, 54. Fowler, 55. O. Kaše

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:4 po prodl. (0:1, 1:2, 2:0, 0:1)
Branky: 39. A. Kempe, 49. Brown, 53. Kopitar - 6. E. Karlsson, 37. a 39. Meier, 63. Marleau