Voráček jistil výhru Flyers, Pastrňák už není nejlepším střelcem NHL

Václav Trousil
19.2. 2020 6:50
NHL

Svůj dvanáctý gól v sezoně vstřelil v NHL Jakub Voráček. Ryšavý forvard pečetil výhru Flyers 5:1 nad Columbusem. Jednu branku dal také Auston Matthews, který v tabulce střelců přeskočil Davida Pastrňáka a se 43 brankami vévodí této statistice. Z českých útočníků se do statistik zapsali ještě Martin Frk z Los Angeles a Martin Nečas z Caroliny.

Třicetiletý Voráček byl v 51. minutě na konci přesilovkové akce. Puk po přihrávce Konecnyho bez přípravy napálil pod víko. Pro kladenského rodáka to byl druhý bod v utkání. Ten první si připsal ještě v první třetině, kdy asistoval u trefy Couturiera.

Gól z tuzemských hráčů zaznamenal také Frk. Šestadvacetiletý útočník zametl kotouč za záda brankáře Winnipegu Helleybucka po odrazu od zadního mantinelu. Byl to pro něj čtvrtý gól v ročníku. Hráč, který převážně nastupuje ve farmářské soutěži AHL, nasbíral v NHL v sedmi zápasech pět bodů za čtyři góly a jednu asistenci.

Už 43. přesný zásah má na svém kontě Auston Matthews z Toronta. Americká jednička draftu z roku 2016 tentokrát jen tři minuty před koncem korigovala skóre v duelu s Pittsburghem na 1:5. Maple Leafs nakonec prohráli 2:5. Přesto se Matthews osamostatnil v čele tabulky střelců. Na Davida Pastrňáka má náskok jednoho gólu.

Jeden bod si do statistik připsal i Martin Nečas. Jeho akci v duelu s Nashvillem zakončil Nino Niderreiter. Pro jednadvacetiletého českého hráče to byla sedmnáctá asistence a celkově 32. bod.