tenis na olympiádě

Vondroušová vyzve Bertensovou, ostatním Češkám v Tokiu los přál

Česká tenistka Markéta Vondroušová
Zdroj: Profimedia
Česká tenistka Markéta Vondroušová
Jiří Průša
Jiří Průša
Aktualizováno 7:29
22.7. 2021 7:19

Tenisový turnaj na olympijských hrách byl rozlosován a k největším českým nadějím na medaili byl příznivý. Z nasazených Češek se rýsuje těžká soupeřka pro druhé kolo pouze Karolíně Plíškové, nenasazená Vondroušová v prvním kole narazí na Kiki Bertensovou.

Senzace letošní sezony Barbora Krejčíková v prvním kole narazí na Kazašku Zarinu Dijasovou. V případě postupu následně vyzve Ukrajinku Jastremskou, nebo Kanaďanku Fernandezovou. První nasazenou hráčkou, kterou může potkat, je Belinda Bencicová.

 

Petra Kvitová má také příznivý los, začne proti 92. hráčce žebříčku Italce Paoliniové. Následně může narazit na Srbku Jorovičovou, nebo Belgičanku Van Uytvanckovou. Z nasazených hráček může narazit ve třetím kole na Španělku Muguruzaovou.

 

Karolína Plíšková v prvním kole vyzve zkušenou Francouzku Alizé Cornetovou. V druhém kole už má ale o něco složitější los. Letos skvěle hrající Ons Jabeurová by neměla mít problém s Carlou Suárezovou Navarrovou. V třetím kole by mohla Plíšková narazit na jedenáctou nasazenou Američanku Bradyovou.

 

To Markéta Vondroušová má jakožto nenasazená hráčka nejtěžší soupeřku v prvním kole, v něm se totiž utká s Kiki Bertensovou, 21. hráčkou světa. Při případném postupu by rodačka ze Sokolova narazila na vítězku zápasu Buzarnescuová - Riskeová.

 

Jediný mužský zástupce českého tenisu Tomáš Mácháč v prvním kole narazí na Portugalce Joao Sousu, jemuž patří 137. místo žebříčku. Pokud Mácháč postoupí, pravděpodobně vyzve osmého nasazeného Diega Schwartzmana. Ten by s Peruáncem Varillasem neměl zaváhat.

 

V ženské čtyřhře bude mít Česko dvojnásobné zastoupení. Krejčíková se Siniakovou jsou nasazenými jedničkami a v prvním kole narazí na Tchajwanky z konce druhé stovky deblového žebříčku. Plíšková s Vondroušovou se utkají s Číňankami Čengovou a Duanovou.

Letos hraje v parádní formě především Barbora Krejčíková, díky tomu se už přiblížila první světové desítce:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program