Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis emotivní zpověď

Vondroušová po skalpu Halepové: Měla jsem pocit, že tam umřu!

Markéta Vondroušová
Zdroj: Profimedia

Fantastická Markéta Vondroušová o sobě dává s přibývajícími zápasy čím dál víc vědět. Tentokrát úspěšnou jízdu devatenáctileté Češky ozdobil cenný skalp světové dvojky Rumunky Simony Halepové

Bývalou hráčku číslo jedna ve světovém žebříčku udolala ve třech setech 6:2, 3:6 a 6:2 a na turnaji v Indiana Wells tak postoupila mezi nejlepší osmičku.


Byl to ohromně těžký zápas. Já jsem bojovala o každý míč a chvílema jsem měla pocit, že na kurtu umřu. Naběhala jsem toho dneska fakt moc! Ale stálo to za to, mám to tu moc ráda. Loni se mi tu dařilo a letos je to ještě lepší!" popisuje Markéta Vondroušová.


Trenér Jiří Hřebec, který sleduje Vondroušovou z Prahy již před zápasem naznačoval, že by osmifinále nemuselo být konečnou: „Maky je konečně zdravá a je to hned vidět. Možná neřekla poslední slovo." A měl pravdu!Absolutní spokojenost byla cítit i z druhého kouče Jana Hernycha: „Maky podala fantastický výkon po všech stránkách. Zvládla to skvěle fyzicky i mentálně. Uhrála si to. Je moc šikovná. Podle mě postoupila naprosto zaslouženě."


Rodačka ze Sokolova si aktuálně drží 61. příčku, ale se svou rostoucí formou na ní rozhodně nebude chtít zůstat dlouho. Možná se od ní fanoušci v budoucnu dočkají podobných úspěchů jako u Petry Kvitové, která hraje levačkou stejně jako Markéta.

 

O další životní výsledek zabojuje Markéta Vondroušová už zítra, kdy nastoupí do čtvrtfinále proti nasazené šestce Ukrajince Elině Svitolinové.

 

aka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program