Plíšková nadělila KANÁRA! Postup vydřely i Vondroušová s Kvitovou

Karolína Plíšková
Richard Wagner
1.9. 2020 7:20

Grandslam číslo dvě zahájáil ve Flushing Meadows svůj tradiční maraton. Jako první z Češek se z výhry radovala Markéta Vondroušová, Karolína Plíšková potupila protivnici kanárem a dál postupuje i Petra Kvitová.

Tenisová sezóna se po koronavirové odmlce vrátila do plného proudu a fanoušci se dočkali druhého letošního grandslamového turnaje.

Jako první ze šesti českých hráček naskočila do hry Vondroušová, která si připsala vůbec první výhru celého US Open.

Devatenáctá hráčka žebříčku WTA začala výborně, hned při první příležitosti vzala Minnenové brejk čistou hrou a úvodní set získala za pouhých 25 minut. Druhá sada byla o něco vyrovnanější, belgická hráčka ale za stavu 4:4 neudržela servis a Vondroušová si triumf pohlídala.

Plíšková měla první set s Ruskou Kalininovou jako na houpačce. Nejprve si vypracovala vedení 4:1, které ale vzápětí ztratila a povolila soupeřce vyrovnání. Konec setu však opět patři české tenistce, jež poté předvedla ve druhé sadě famózní jízdu a za devatenáct minut potupila Kalininovou kanárem.

Jako třetí naskočila do hry Kvitová, která proti Beguové ovládla první set, kde se nenechala rozhodit ani ve chvíli, kdy Rumunka srovnala na 3:3. Rodačka z Bílovce následné tři gemy získala pro sebe a první set tak patřil jí, stejně jako druhý, ve kterém vedla již 5:1 a nakonec Beguové povolila ještě jeden gem naděje.

Bohužel další dvě české tenistky Tereza Martincová a Marie Bouzková do dalšího kola neprošly.

V úterý podvečer čekají zápasy i Kateřinu Siniakovou a Jan Veselý.