nová sezóna

Volejbalové krásky odstartovaly novou sezónu! Trénují na Tenerife!

Zuzana Říhová
Zuzana Říhová
13.1. 2021 17:57
Téma:

České plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch-Sluková se začaly připravovat na novou sezónu. Momentálně jsou na soustředení na Kanárských ostrovech. V tomto roce je čeká odložená olympiáda, kvůli které Sluková odložila plány na mateřství.

Elitní české beachvolejbalistky Markéta Nausch-Sluková a Barbora Hermannová odletěly začátkem roku na Kanárské ostrovy, kde proběhne úvodní část jejich přípravy. "Jsme na Tenerife na dva až tři týdny, nemáme zpáteční letenku, vrátíme se podle aktuální situace," prozrauje Sluková. Vzhledem k pandemii neměly velký výběr destinací k trénování.

 

 V zimě trénovaly jen ve dvou v českých podmínkách. Hlavní náplní soustředění je, aby se dostaly zpět do rytmu a odehrály pár zápasů s týmy Španělska a Holandska. "Momentálně nemáme jasně daný start sezóny, první turnaj bude v únoru nebo v březnu, musíme se tedy udržovat v kondici," říká jedna z nejhezčích plážových volejbalistek světa.

 

 

Obě české hráčky motivuje, že start nové sezóny se blíží. Omezení, které jsou kvůli pandemii koronaviru, jim nijak náladu nekazí. "Roušky se tady musí nosit ve všech vnitřních i venkovních prostorech, kromě pláže," odhaluje Hermannová situaci na ostrově Tenerife.

 

"Restaurace jsou tady otevřené, tak můžeme jít i na oběd," říká radostně Barbora. České hráčky omezuje pouze uzavření posiloven. "Dovezly jsme si s sebou pomůcky, abychom mohly pokračovat ve cvičeních, které jsme cvičily už u nás," říká Hermannová. "O olympijské kvalifikaci se bavíme, ale zatím nemáme žádné přesnější informace. Přesná pravidla zatím nebyla určena," uzavírá.
 

 Celý rozhovor s Barborou Hermannovou si poslechněte zde:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSBK - Dutch Round (2. závod)

   13:50 14:50
   14:50

   Filip Řeháček: Cesta do MS motocyklů (1)

   15:05

   WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Atlanta United FC - Columbus Crew

   13:00 14:45
   14:45

   RunTour - Praha

   15:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

Celý program