Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Volejbalista Zajímavý koníček

Volejbalista Rybníček chová hady: Mamby bych se nebál, říká!

Jakub Rybníček
Zdroj: archiv

Jeden z nejzkušenějších domácích volejbalistů má nevšední zálibu. Jakub Rybníček pěstuje doma hady, přesněji hroznýše královské. Proč? "Když jsou malincí, tak jsou velmi roztomilí. Člověk je mohl omotat kolem ruky a chodil jsem s nimi ven na zahradu," prozradil Rybníček, vlasatý univerzál, který před 13 lety svými výkony uchvátil extraligu v dresu Kladna. Zájem o plazy chová už dvacet let.

Hrál v několika klubech ve Francii nebo v domácí extralize. Energický univerzál, který se pro letošní sezonu domluvil SKV Ústí nad Labem. "Chtěl jsem být v týmu, kde budu platný. Navíc v Ústí potřebovali hráče, co vypomůže v trénincích. Jsem zde spokojený," tvrdil Rybníček, který doplnil: "Vím, že má kariéra spěje ke konci."

 

V současné době se Ústí nad Labem pohybuje na sedmé příčce extraligové tabulky se čtyřmi výhrami. "Trochu se propadáme. Měli jsme problém na příjmu, moc se nám nedařilo. Teď se to vylepšilo a snad bude lépe," věří Rybníček, který do klubu dojíždí z Prahy. "Ano, to není moc příjemné. V jednom autě jsme tři hráči, takže to naštěstí utíká rychleji."

 

A o čem si Rybníček při dlouhých cestách po dálnici povídá? Občas o hadech… Téma bylo žhavé zejména před měsícem, když utekla v pražských Hlubočepích smrtelně nebezpečná mamba. "Kamarád kousek od toho bydlel. Ihned mi volal a ptal se, jestli se má bát. Tak jsem ho uklidňoval," doplnil Rybníček, jenž se o hady aktivně zajímá. A kdyby mambu potkal? "Věděl bych, co dělat. Rozhodně bych se do konfliktu nepouštěl, jedovatí hadi jsou velice rychlí. To se škrtiči není žádný problém."

 

 

Právě dva hroznýše královské, škrtiče, Rybníček chová. A jednoho z nich už dvacet let. "Nevěděl jsem, že tak dlouho vydrží," přiznává a doplňuje historku. "Jednou jsem přišel do kabiny a měl na sobě hada. Samozřejmě, všichni spoluhráči se vylekali," zasmál se s úsměvem.

 

Sám by se plazům věnoval více, jenže překážkou je několik faktorů. V minulosti šel za volejbal do zahraniční, konkrétně do Francie. A tak jeho záliba musela ustoupit. A nyní si rozšíření jeho sbírky nepřeje manželka. "Dva hadi prý bohatě stačí. Ale je možné, že se rozmnoží. To by mi udělalo radost," doplnil Rybníček.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program