Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kauza kam až to dopsělo

Volejbalová baráž končí u soudu: Zřejmě se v neděli hrát nebude!

Brno - Benátky
Zdroj: Profimedia
Brno - Benátky

Volejbalová baráž mezi Benátkami a Brnem pokračuje po prvním hracím víkendu u soudu. Středočeský tým napadl start brněnského klubu kvůli netradičním hráčským transakcím. A soud ve středu vydal předběžné opatření, ve kterém vyzval Brno k nenastupování do zápasů, než se věc vyřeší.

Kauza se táhne už několik měsíců. Už v lednu Brno přesunem dvou velkých opor Michala Hrazdiry a Ondřeje Bouly do druholigového celku defakto oslabilo svůj A tým, který měl ambice na titul. 


Průběžně pak posílilo druhý brněnský tým dalších 5 hráčů na střídavý start. O postup do extraligy tak v podstatě hraje skoro stejný tým, který už loni extraligu hrál.


Benátky avizovaly, že se budou obracet na soud a také tak učinily. Soud také už vynesl předběžné opatření. Předseda senátu Aleš Kobza z brněnského Městského soudu vyzval tým Brna, aby se zdržel nastupování do barážových klání do rozřešení sporu.


Znamená to, že by se další plánovaná utkání, které má začátek v sobotu v 17 hodin, nemělo hrát.


Benátky přesto do Brna vyrazí. „Pokud se svaz k tomu nevyjádří, tak určitě k zápasu odcestujeme. Víme, že to řešila legislativní rada svazu, ale nemáme žádnou reakci a chceme to komunikovat. Pro nás se dál nic nemění, chceme hrát a zachránit extraligu,“ říká Vladimír Němeček z benáteckého klubu.


Není ani zřejmé, zda zápasu nastoupí tým Brna. „Neřeknu vám k tomu nic, musíte kontaktovat právního zástupce. Anebo musíte na pana Geržu,“ sdělil neurčitě zástupce brněnského klubu Jaroslav Šamšula.

Volejbalové ústředí se k celé situaci staví zatím poněkud alibisticky. „Český volejbalový svaz není účastníkem řízení a v tuto chvíli do sporu těchto dvou subjektů nevstupujeme. Naše posuzování se týká nás dle našich pravidel a předpisů, které se vztahují i na organizování a účast v našich sportovních soutěžích," nechal se slyšet předseda ČVS Marek Pakosta.

Defakto nechal na samotném týmu Brna, zda k zápasu nastoupí. Pokud ano, poruší soudní opatření a hrozí mu trestní stíhání. Pokud ne, může naopak tým prohrát kontumačně a třeba  několik zápasů za sebou. Termíny utkání jsou totiž stanoveny i na případný čtvrtý a pátý zápas. Cokoliv Brno nyní udělá jednoduše bude špatně.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 06:00

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program