Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kauza kam až to dopsělo

Volejbalová baráž končí u soudu: Zřejmě se v neděli hrát nebude!

Brno - Benátky
Zdroj: Profimedia
Brno - Benátky

Volejbalová baráž mezi Benátkami a Brnem pokračuje po prvním hracím víkendu u soudu. Středočeský tým napadl start brněnského klubu kvůli netradičním hráčským transakcím. A soud ve středu vydal předběžné opatření, ve kterém vyzval Brno k nenastupování do zápasů, než se věc vyřeší.

Kauza se táhne už několik měsíců. Už v lednu Brno přesunem dvou velkých opor Michala Hrazdiry a Ondřeje Bouly do druholigového celku defakto oslabilo svůj A tým, který měl ambice na titul. 


Průběžně pak posílilo druhý brněnský tým dalších 5 hráčů na střídavý start. O postup do extraligy tak v podstatě hraje skoro stejný tým, který už loni extraligu hrál.


Benátky avizovaly, že se budou obracet na soud a také tak učinily. Soud také už vynesl předběžné opatření. Předseda senátu Aleš Kobza z brněnského Městského soudu vyzval tým Brna, aby se zdržel nastupování do barážových klání do rozřešení sporu.


Znamená to, že by se další plánovaná utkání, které má začátek v sobotu v 17 hodin, nemělo hrát.


Benátky přesto do Brna vyrazí. „Pokud se svaz k tomu nevyjádří, tak určitě k zápasu odcestujeme. Víme, že to řešila legislativní rada svazu, ale nemáme žádnou reakci a chceme to komunikovat. Pro nás se dál nic nemění, chceme hrát a zachránit extraligu,“ říká Vladimír Němeček z benáteckého klubu.


Není ani zřejmé, zda zápasu nastoupí tým Brna. „Neřeknu vám k tomu nic, musíte kontaktovat právního zástupce. Anebo musíte na pana Geržu,“ sdělil neurčitě zástupce brněnského klubu Jaroslav Šamšula.

Volejbalové ústředí se k celé situaci staví zatím poněkud alibisticky. „Český volejbalový svaz není účastníkem řízení a v tuto chvíli do sporu těchto dvou subjektů nevstupujeme. Naše posuzování se týká nás dle našich pravidel a předpisů, které se vztahují i na organizování a účast v našich sportovních soutěžích," nechal se slyšet předseda ČVS Marek Pakosta.

Defakto nechal na samotném týmu Brna, zda k zápasu nastoupí. Pokud ano, poruší soudní opatření a hrozí mu trestní stíhání. Pokud ne, může naopak tým prohrát kontumačně a třeba  několik zápasů za sebou. Termíny utkání jsou totiž stanoveny i na případný čtvrtý a pátý zápas. Cokoliv Brno nyní udělá jednoduše bude špatně.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:30

   The Boodles 2019

   00:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   01:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

   00:30

   The Boodles 2019

   01:50

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program