Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2018
Volejbal Zajímavé odvětví

Volejbal na sněhu sní o olympiádě. V Česku mu vládnou sexy krásky!

Snow-volejbal
Zdroj: ČVŠ/Facebook

Snow-volejbal, neboli volejbal na sněhu, hrají lidé po celém světě zhruba od roku 2008. Tohle sportovní odvětví vzniklo v Rakousku a má ho rádo čím dál víc hráčů. Evropská volejbalová federace, která si snow-volejbal vzala pod svá křídla, dokonce usiluje o zprofesionálnění tohoto sportu a ráda by ho protlačila i na olympijské hry. I v České republice už má své hráče.

V létě písek, v zimě sníh. Jak originální. Snow-volejbal vznikl v Rakousku, ale už i u nás má silné hráče, kteří vynikají na mezinárodní úrovni. Královny tohoto sportu v Česku jsou Michaela Knoblochová a Anna Dostálová. Nejen, že jsou to velmi půvabné krásky, ale volejbal na sněhu jim jde. Vždyť v loňském roce ovládly celý evropský seriál.

 

15

GALERIE: Sexy snow-volejbalistky Michaela Knoblochová a Anna Dostálová

Zdroj: facebook

Anna Dostálová, trenér a Michaela Knoblochová

Hodnocení:

 

Když si porovnáme plážový volejbal se snow-volejbalem, příliš odlišností nenajdeme. Hraje se na stejně velkém hřišti, výška sítě je také stejná a hraje se i se stejnými míči. Jen pod nohami není písek, ale sníh. A aby to tak neklouzalo, hráči a hráčky mají fotbalové kopačky.

 

 

A právě sníh je pro hráče tou největší výhodou. „Můžete v něm skákat a doklouzat se k míči. To na písku byste se akorát zabořili,“ vysvětluje Knoblochová. Mnohé však od snow-volejbalu odrazuje zima. „Když jsem zaslechla mínusové teploty, v jakých se hraje, tak mě zamrazilo. Mám však k tomu respekt, pohyb na sněhu mi totiž přijde v tomto jako nebezpečný. Možná si někdy volejbal na sněhu vyzkoušíme, ale soustředit se na něj nebudeme. Určitě zůstáváme na písku,“ říká Markéta Nausch Sluková.

lju TN.cz