Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Volejbal Snow volleyball tour

Volejbal na sněhu: České sexy krásky vybojovaly na úvod bronz!

Michaela Knoblochová
Zdroj: facebook

Královny českého snow-volejbalu Michaela Knoblochová a Anna Dostálová mají za sebou první CEV tour v tureckém Kayseri. Po jediném zaváhání, které bohužel přišlo v semifinále proti ruské dvojici, vybojovaly pro Českou republiku 3. místo.

Dějištěm prvního kola evropské sněhové volejbalové tour bylo o uplynulém víkendu turecké Kayseri. Ačkoli je snow volejbal poměrně mladá disciplína, za svých 9 let si získala silné postavení a pere se dokonce i o zařazení mezi olympijské soutěže. Mezi evropskou špičku tohoto sportu se řadí i dvě nejlepší české hráčky na sněhu a obhájkyně titulu celé loňské tour, volejbalistky Michaela Knoblochová a Anna Dostálová.

 

"V pátek jsme si daly s Aničkou první letošní trénink na sněhu a v sobotu začala hlavní soutěž do které jsme vlítly naplno a vyhrály hned dva zápasy 2:0," řekla Knoblochová.

 

15

GALERIE: Sexy snow-volejbalistky Michaela Knoblochová a Anna Dostálová

Zdroj: facebook

Anna Dostálová, trenér a Michaela Knoblochová

Hodnocení:

 

Tolik očekávaný otvírák zimní volejbalové sezóny však doprovázelo nepříznivé mrazivé počasí a přívaly sněhu. "V sobotu nám přálo i počasí což se o neděli říct nedá. Mlha, chumelení, to byly nedělní podmínky, ve kterých jsme hrály poprvé. Bohužel jsme semifinále proti Ruskám nezvládly a zbyl nám tedy boj o třetí místo proti Slovenkám," uvedla pro Nova Sport Knoblochová.

 

Česká dvojice v souboji o třetí příčku porazila tým ze Slovenska a mohla se radovat ze zisku bronzu. "První set jsme těsně prohrály po nevydařené naší koncovce, ale zbylé dva sety jsme si dostatečně pohlídaly a vyhrály tedy 2:1. Loni jsme na prvním turnaji byly také bronzové, takže jsme spokojené. Vyhlášení bylo krásné, dokonce i s vlajkami a hymnou vítězů. Organizace turnaje neměla chybu. ubytování, stravování, zajištění podmínek na kurtu bylo skvělé," pochvalují si české volejbalistky.

 

 

S drsnými podmínkami se nejlépe popraly domácí Aleyna Vence a Bugra Eryildiz, které v Kayseri absolvovaly i své tréninky. Ve finálovém zápase, který se jako jediný hrál na tři vítězné sety porazily Turkyně 3:1 ruské hráčky Ekaterinu Syrtsevu a Kseniu Khakimzanovu.

 

Mužskou část soutěže opanovali Rusové Taras Myskiv a Ruslan Daianov. Domácí Turci Dundar Yildirim a Emirhan Ulutasbrali brali stříbro a bronz opět Rusové ve složení Valeriy Durnin a Ivan Golovin.

alk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program