Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2018
Volejbal Atraktivní program

Volejbal letos láká na reprezentační dvojzápasy a finále Final Four!

Česká volejbalová reprezentace
Zdroj: CVS

Atraktivní program si volejbalisté připravili v květnu pro diváky. Hned dvakrát se v jeden den a ve stejné hale představí reprezentace mužů a žen. Nepůjde však o exhibice či přípravné zápasy, duely budou součástí obnovené Evropské ligy (Golden european league). „Půjde o unikátní program, který ještě zpestří celostátní festival Minivolejbalu v barvách pro děti. Akci si tak užije celá rodina,“ prohlásil Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu. První reprezentační dvojutkání se uskuteční 23. května v Praze na Podvinném mlýně. Na stejném místě se pak propojí v sobotu 26. května s Minivolejbalem.

Volejbalové reprezentace se v letošním roce zaměří na Evropskou ligu. Pro muže bude vrcholem Final Four v Karlových Varech, kde mají jako pořadatelská země jistou účast. Ženy zase čeká od září kvalifikace na mistrovství Evropy. Novinkou budou reprezentační dvojzápasy mužů a žen v pražské hale na Podvinném Mlýně. „Něco podobného jsme tady ještě neměli. Věřím, že dorazí hodně diváků a bude to mít velkou odezvu,“ tvrdil Zdeněk Pommer, reprezentační trenér žen.

 

„V Liberci s tím máme na klubové úrovni zkušenosti a osvědčilo se to. Moc se na dvojzápasy těšíme, pro oba týmy to bude motivace,“ doplnil Michal Nekola, reprezentační trenér mužů a zároveň Dukly Liberec. Navíc půjde o atraktivní utkání – na muže čeká Finsko a Španělsko, ženy vyzvou Španělky a Slovenky. „Organizačně je to výhodné pořádat všechno na jednom místě. Věřím, že se oba týmy budou vzájemně podporovat, očekávám skvělou atmosféru,“ tvrdil Miloslav Javůrek, manažer reprezentací ČR.

 

V sobotu 26. května se utkání Evropské ligy spojí s celostátním festivalem Minivolejbalu v barvách. Hned vedle haly u Podvinného mlýna bude hrát na padesáti hřištích zhruba tisícovka dětí. „Půjde o dvoudenní akci celostátního festivalu volejbalu. Po skončení si pak celé rodiny mohou vychutnat špičkové zápasy našich reprezentačních týmů a vidět naše nejlepší hráče. Je to důležité v tom, aby si mohli na své vzory sáhnout a získat další motivaci. Ti navíc v neděli dorazí za dětmi na jejich turnaj, kde proběhne i autogramiáda,“ přiblížil Marek Pakosta z Českého volejbalového svazu.

 

Hlavním cílem pro národní výběry je mistrovství Evropy v roce 2019 a světová kvalifikace. „Budeme chtít otevřít dveře mladým nadějným hráčkám. Kvalifikace na Evropu je jasnou prioritou a pokusíme se tam probojovat,“ řekl Pommer, který oslovil 35 hráček z domácí extraligy i ze zahraničí. V boji o postup na ME se volejbalistky střetnou se Švédkami, Finkami a Estonkami a kvalifikace se netradičně bude dohrávat až začátkem ledna.

 

 

Evropská liga se hraje v květnu a v červnu a pro ženy bude přípravou na kvalifikaci. „Oba turnaje mají stejný formát, tak si to vyzkoušíme,“ dodal Pommer. V reprezentaci mužů má Nekola vyhlédnutou dvacítku hráčů a před sebou rok, v kterém může díky jistotě startu na ME 2019 testovat. „Máme možnost celou sezonu dávat kádr dohromady, rozšířit a zapracovat mladíky,“ nastínil svůj plán.

 

Účastí ve Final Four Evropské ligy 13. a 14. června v Karlových Varech mají muži šanci usilovat o postup do play off o Volejbalovou ligu národů 2019, bývalou Světovou ligu, která je pro 16 týmů a Češi v ní letos nejsou.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program