Velký spor Česká obojživelnice

Fanoušci stojí za Ledeckou: Česko zabíjí talenty, vzkazují svazu!

Ester Ledecká
Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká a její spor se svazem? Fanoušci jsou na straně české závodnice. "Jsi úspěšný, vozíš medaile? Tak pojď, my tě oškubeme a potopíme, aby si taky věděl, jaké to je být průměrný," taková slova znějí českou veřejností. Na adresu funkcionářů českého sportu se nese vlna kritiky a posměvačných poznámek.

Spor, který se rozpoutal mezi dvojnásobnou olympijskou vítězkou Ester Ledeckou a Svazem lyžařů České republiky by měl najít konečné řešení během dnešního zasedání výkonného výboru, na kterém se sejdou svazoví funkcionáři.

 

Diskutovaným tématem a předmětem sváru je podoba reprezentační smlouvy, na které se český lyžařský svaz nemůže dohodnout s agenturou Sport Invest, zastupující Ester Ledeckou.

 

"Svaz nyní chce po Ester podpis smlouvy, která je sice asi výhodná pro něj, ale rozhodně ne pro ni, aniž by za to dostala odpovídající protihodnotu," řekl David Trávníček, šéf agentury Sport Invest.

 

Podle vyjádření otce Janka Ledeckého investovala v minulosti rodina do sportovní kariéry jeho dcery Ester značnou část financí, a to 12 milionů korun. K tomu se do podpory Ledecké zapojovali i osobní sponzoři a také systém státní podpory sportu.

 

 

Ledeckou však finančně podporuje i svaz. Někteří fanoušci si to ale nemysleli. Na toto téma se nicméně už po olympiádě vyjádřil šéf lyžařského svazu Lukáš Sobotka "I přes naše omezené možnosti Ester podporujeme dlouhodobě. Přitom se rozhodně nedá mluvit o zanedbatelných částkách. Za minulý rok činila finanční podpora z prostředků svazu a Dukly a za pomoci ČOV více než 4,8 milionu korun. Do této částky navíc nejsou zahrnuty měsíční mzdy Ester a jejích trenérů," popsal prezident SLČR.

 

Celá situace kolem Ester Ledecké tak rozpoutala vlnu reakcí...

 

"Něco je v našem reprezentačním sportu špatně. Zase jde o prachy," zní takto mnohé komentáře lidí na sociálních sitích. Někteří fanoušci se dokonce obávají, že přijdeme o další sportovní talent, který by mohl odejít i do zahraničí, jen aby se vyhnul manipulativnímu chování, se kterým je český sport v poslední době stále více spojován.

 

Mezi lidmi se častěji šíří názor, že český sport chce talentované jedince jen vykořisťovat. Svou ostrou kritikou tak lidé vůbec nešetří: "Teď ti parchanti chtějí zbohatnout na Ledecké. Ester, běž závodit za Monaco, tito grázlové po tobě půjdou! Teď definitivně věřím Karolíně Erbanové," objevuje se na sociálních sítích.

 

Některé kritiky ale míří i na adresu české lyžařské hvězdy. "Je to její problém, ať si jde reprezentovat USA nebo Kanadu," vzkazuje Ester jeden z fanoušků. Jiný zase radí, aby se nezasvěcený fanoušek do hodnocení celé situace raději nepouštěl.

 

 

Jednání svazu začíná v 18 hodin a bude trvat nejspíše do pozdních večerních hodin. Česká závodnice totiž potřebuje závodit už za 8 dní.

ak TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 13:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program